Wyprawy zimowe

Zimowe wyprawy górskie przyciągają prawdziwych romantyków i miłośników przygód - białe piękno, w którym się kryją kilometry trudnych, ale interesujących ścieżek. Piękno zimowych gór jest dostępne tylko dla wytrwałych duchowo i przygotowanych fizycznie, tym, kto nie boi się naruszyć swoimi śladami nietknięty śniegowy spokój. Jeśli do takich należysz - zapraszamy!

зимние походы

Wyprawy w góry zimą

Od razu zaznaczamy, że rozróżniamy pojęcia "wyprawy w góry zimą" i "zimowe wyprawy". Wyprawy w góy zimą – to wyprawy odbywające się w zimie kalendarzowej (grudzień, styczeń, luty). Organizujemy wyprawy na całej planecie, a więc wyprawy zimą do takich regionów jak Afryka, Patagonia , Nepal wcale nie będą zimowe. Zimowe wyprawy – to takie, w których są kupy śniegu, niskie temperatury - wszystko, co kojarzysz z wyrażeniem «zimowa wyprawa w góry».  Właśnie o nich opowiemy.

зимний поход в горыпоход в горы зимой

Gdzie pójść na zimową wyprawę

Pierwsze i jedno z najważniejszych pytań, nad którym musisz się zastanowić – gdzie pójść na zimową wyprawę? Rzecz jasna, że wiele łatwych i dostępnych letnich tras stają się zimą bardzo trudne albo w ogóle niedostępne. Gdy latem potrzebujesz 2-3 godzin na przejście określonego odcinku, zimą możesz tam stracić cały dzień, jeśli nie więcej. Musisz uwzględnić ten czynnik i liczyć się z własnym doświadczeniem turystycznym. Ale to dotyczy tych, kto planuje wyprawę samodzielnie. Natomiast dla naszych klientów już zaplanowaliśmy maksymalnie komfortowe trasy. Jeśli mamy możliwość - nocujemy w schroniskach, chodzimy bez ciężkich plecaków, wieczorem chodzimy do sauny. Oczywiście, ekstremalnych doświadczeń nie będzie, ale za to takie wyprawy są o wiele przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Prawie wszystkie trasy zimowe, które planujemy, można przejść bez doświadczenia w wyprawach - potrzebujesz tylko dobrego ubrania i motywacji, o resztę się nie martw.

Zimowe wyprawy w Karpaty

Karpaty – to najlepsze miejsce na zimową wyprawę! Tu jest wiele kolib, w których można rozpalić piec, przygotować smaczne jedzenie i zanocować w cieple i stosunkowej wygodzie. Często po ciężkim dniu można ogrzać się w prawdziwej huculskiej łaźni, a po wyprawie zostać jeszcze na kilka dni i pojeździć na nartach. Właśnie dlatego lubimy zimowe Karpaty i jeździmy tam każdy rok. Wybraliśmy dla Ciebie trzy najlepsze wyprawy w Karpaty:

Новый год в КарпатахSylwester w Karpatach

To nie jest właściwa wyprawa, raczej kombinowany wypoczynek. Jeździmy na nartach i snowboardzie, wchodzimy na Howerlę i świętujemy Nowy Rok w Karpatach! Mieszkamy w domkach, wieczorami gramy w gry i chodzimy do łaźni.

 

 

зимнее восхождение на ГоверлуZimowe wejście na Howerlę

Letnia Howerla nie wydaje się czymś niezwykłym i trudnym? Spróbuj wejść na śniegową królewnę zimą! To zupełnie inne widoki i uczucia.

 

 

зимнее восхождение на Поп-ИванZimowe wejście na Pop-Iwan

Поп-Иван – Pop-Iwan to najbardziej oddalony szczyt grzbietu Czarnohora, jest trzeci pod względem wysokości na Ukrainie. Na nim jest położone tajemnicze obserwatorium «Biały Słoń». Dlaczego «Biały Słoń»? Pójdź na tę wyprawę i zobaczysz...

 

Zimowe wyprawy na Krym

Oprócz Karpat organizujemy zimowe wyprawy na Krym. Są mniej popularne, ale też lubiane przez turystów. Krym jest szczególnie piękny w zimie, pogoda jest o wiele łagodniejsza, niż w Karpatach. Więc można śmiało nocować w namiotach - co właśnie robimy!

Było pomocne? Udostępnij:
5