Wyprawy w Norwegii 2016

туры в Норвегиюпоходы по Норвегии

Z dawnych czasów uważa się, że w Norwegii mieszkają mityczne trolle. Gdy przyszli Normanowie, miały trudno i większa część musiała zamienić się w kamień. Ale północny kraj słynie nie tylko ze swojej mitologii - w Norwegii możesz poczuć prawdziwe zjednoczenie z naturą. Tu panują szlachetne fiordy i majestatyczne lodowce, szumiące wodospady i burzliwe rzeki, pochmurne góry i radosne życia lasy. Norwegia jest bogata w tajemnicze ścieżki i bezludne zakątki, w licznych parkach mieszka mnóstwo dzikich zwierząt. Teren kraju idealnie pasuje na piesze wyprawy i trekking. Brzegi rzek kontrastują z górskimi masywami, surowe fiordy zaś na zawsze pozostaną w Twojej pamięci.

Chcesz otworzyć swoje serce dla prawdziwej północnej bajki? Wtedy chodźmy razem - wędrować ścieżkami trolli w pieszych wyprawach w Norwegii!

поход по Норвегииолени в походе по Норвегии

Najbliższe wyprawy w Norwegii, lato 2016

Zobacz też wyprawy na Islandii

Dlaczego warto wyruszyć do Norwegii z nami?

  1. Trzy lata w ciągu tego czasu organizujemy wyprawy w Norwegii. Zdobyliśmy dużo doświadczenia, po każdej wyprawie wyciągamy wnioski i przeprowadzamy następną jeszcze lepiej. Znamy wiele pięknych miejsc na biwak, w których się zatrzymujemy.
  2. Byliśmy pierwsi, w organizowaniu trekkingu grupowego do Języka Trolla. Ułożyliśmy trasę, którą najczęściej możesz spotkać w internecie. Nawet teraz na tym treku jest mało turystów i ścieżki są prawie niezauważalne. Znamy niektóre bajecznie piękne miejsca w oddaleniu od głównej trasy, pokażemy je Tobie.
  3. Ułożyliśmy jedyny standard wypraw klubu turystycznego Kuluar, głównym celem którego jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa na trasie oraz organizacja interesującej, wyjątkowej i niezapomnianej wyprawy!
  4. Gwarancja wyprawy i stała cena. Gwarantujemy wypełnienie grup na wszystkie daty i przeprowadzenie obiecanych wypraw. Nawet w przypadku, gdy ilość uczestników będzie mała, nie zmienimy ceny. Jeśli powiedzieliśmy, że można kupować bilety - wyprawa się odbędzie.
  5. Wygodny rozkład. Norwegia jest krajem o specyficznym klimacie, można tu chodzić na wyprawy tylko w letnie miesiące, najlepiej - w lipcu i sierpniu. Rozkład układa się w taki sposób, żeby tuż po trekkingu w parku narodowym Jotunheimen można było pójść do Języka Trolla - maksimum przeżyć w jednej podróży!
  6. Opinie uczestników. Przeczytaj i zobacz opinie naszych uczestników z wypraw w Norwegii, oni opowiedzą, na co czekać w podróży)

Zobacz też krótki filmik nagrany przeze mnie (Taras Pozdni) w wyprawach klubu Kuluar do Norwegii i Islandii w 2015 roku. Zaledwie 2 minuty - i zobaczysz cząsteczkę piękna, które czeka na Ciebie w takiej wyprawie. Jeśli nie możesz odtworzyć wideo poniżej - skorzystaj z linku .

Masz pytania o Norwegii? Chętnie odpowiemy!

Trekking w Norwegii - najlepsze trasy

Тур в Норвегию - в гости к гигантамWyprawa do Norwegii - Serce Północy

Ta piesza wyprawa do Norwegii łączy w sobie wyprawę w przepięknym parku narodowym oraz zwiedzanie Bergenu. Najpierw przejdziemy się w parku Jotunheimen, gdzie wejdziemy na najwyższy szczyt Norwegii i całej północnej Europy - Galdhopiggen (2469 m) i zobaczymy najwyższy wodospad kraju - Vettisfossen (275 m). Przyjemnym bonusem do menu będą jagody i grzyby rosnące wzdłuż ścieżek. Po pieszej części na nas czeka zachwycająca wycieczka statkiem przez wyjątkowy fiord Sognefiord - tak dojedziemy do Bergenu, bardzo pięknego i przytulnego miasta. Chętnie zamieszkałbym tam na stałe - Bergen spodobał mi się o wiele więcej, niż Oslo. Będziemy mieli dość czasu na zwiedzanie Bergenu i zabytków Oslo.

трек к языку тролля - поход по НорвегииTrekking do Języka Trolla - wyprawa w Norwegii

Jestem pewny, że od dawna marzysz o tym, żeby posiedzieć na słynnym Języku Trolla, prosto nad otchłanią. Albo zrobić romantyczne zdjęcie. Albo zabrać ze sobą sukienkę i zatańczyć na krawędzi. Albo zrobić zdjęcie na krześle ze swoim pomocnikiem - laptopem. Już to robiliśmy i będziemy robić jeszcze nieraz.

Jako pierwsi ułożyliśmy ten program i zrobiliśmy go najlepszym. Nocujemy blisko Języka Trolla, a więc możesz spędzić tam dużo czasu, bez pośpiechu i kolejek. Wracamy inną drogą - idziemy wokół jeziora Ringedalsvatn. Pokażemy Ci nieznane miejsca, w których można podziwiać widoki lepsze niż te z Trolltunga. Zapisz się, nie pożałujesz! Zobacz cały opis trasy >>

пешие туры по Норвегииветтисфосен

Charakterystyka regionu

Norwegia leży na północy Europy, więc tutejszy klimat jest dość surowy. Wyprawa w tym regionie będzie wypróbowaniem dla Ciebie i Twojego sprzętu, dlatego wybieraj tylko jakościowe. Najlepszy czas na zwiedzanie Norwegii to koniec czerwca, lipiec i sierpień. W tych miesiącach jest najcieplejsza i najstabilniejsza pogoda. Zgadnij, kiedy planujemy nasze wyprawy? Jednak czasem nie wszystko zależy od nas - pogoda może nieoczekiwanie się zepsuć, a więc przygotuj się do deszczów i zimna. Podczas wejścia na Galdhopiggen może nawet być śnieg. Właśnie tak było w 2014 i 2015 roku. To sprawia, że jeszcze więcej się cieszysz z oszczędnego północnego słońca.

стоянка в походе по Норвегиидомики в Норвегии

Oprócz surowej pogody przygotuj się na bardzo wysokie ceny. Norwegię uważa się za najdroższy kraj Europy - na przykład, przejazd komunikacją miejską Oslo i Bergenie kosztuje około 10 dolarów, chleb – do 8, piwo – od 5 do 20, filiżanka kawy – 4 dolary.

Ceny i pogoda – to dwie niespodzianki, na które musisz przygotować się w domu. Reszta w Norwegii też będzie niespodzianką, ale tylko przyjemną.

Wyprawy - jak najtaniej podróżować w Norwegii

Niewątpliwie, wyprawy to nie tylko niesamowity, ale też najtańszy sposób na podróż do Norwegii. Nie musisz płacić za wypożyczenie samochodu, zakwaterowanie i jedzenie. Większość produktów kupujemy w domu, w wyprawie sami gotujemy na palnikach gazowych. Oprócz tego, ciężko wydać pieniądze w oddaleniu od cywilizacji.

На тропепоход по Норвегии

Kiedy najlepiej pójść na wyprawę w Norwegii

Północne lato jest krótkie i surowe. Musimy trafić w okres stosunkowo dobrej i ciepłej pogody. Układamy rozkład wypraw w Norwegii najpierw z uwzględnieniem pogody. Ale, mimo naszych starań, nie możemy gwarantować, że nie będzie deszczów, silnych wiatrów, mgły i zimna. Przecież to Północ. Ale jest w tym jakiś rodzynek - gdy po długim deszczowym dniu przychodzisz do schroniska i rozumiesz, że nie musisz rozbijać namiotu, i gdy następnego dniu z rana świeci słońce, humor jest najlepszy. Spróbujemy krótko opowiedzieć o wyprawach w Norwegii w każdym miesiącu.

Trekking w Norwegii w czerwcu

Na koniec czerwca zaczyna się sezon pieszych wypraw w norweskie góry, często można spotkać śnieg, ale już jest dość ciepło, jest mniej opadów. Właśnie od końca czerwca zaczynamy chodzić na nasze wyprawy. W czerwcu będą białe noce, co też będzie zachwycającym uzupełnieniem do naszej podróży. Średnia temperatura w górach wynosi około +3…+10ºC. Na dole jest cieplej)

Wyprawy do Norwegii w lipcu

Lipiec jest najlepszym i najpopularniejszym miesiącem na podróż do Norwegii. Właśnie w lipcu jest najcieplejsza i najstabilniejsza pogoda. W połowie miesiąca noce stają się ciemniejsze, na koniec lipca białych nocy już nie złapiesz. Jeśli nie masz ograniczeń co do czasu, polecamy wybrać coś z naszych lipcowych wypraw. Średnia temperatura w górach wynosi +5…+13ºC. Na dole jest cieplej)

Wyprawy w Norwegii w sierpniu

Sierpień jest ostatnim miesiącem sezonu pieszych wypraw do Norwegii. Białych nocy już nie ma, zorzy polarnej jeszcze nie ma :) Stopniowo spada temperatura, ale pogoda jest stabilna. W sierpniu zamykamy nasz sezon w Norwegii - we wrześniu na wysokości już może być śnieg i większość ze schronisk turystycznych jest nieczynna. Średnia temperatura w górach wynosi +3…+12ºC. Na dole jest cieplej)

Pamiętaj, że podział na miesiące jest dość umowny. Czasem (jak było w 2015 roku) śnieg leży w górach przez cały rok. Będziemy po nim chodzić, a może nawet nocować na śniegu. Za to ze śniegiem jest weselej - poniekąd można zjechać po nim ze zbocza :) Poczujesz się jak w dzieciństwie. I gdzie jeszcze latem zrobisz bałwana i zagrasz w śnieżki?

Podróż do Norwegii z Polski

Zbiórka grupy odbywa się bezpośrednio w Norwegii - nasi uczestnicy samodzielnie jadą do miejsca startu z różnych krajów i miast. Najczęściej to są ludzie z Rosji, Ukrainy i Białorusi.

Odkryj serce Północy chodźmy z nami - podróżować w Norwegii!!!

Chcesz na wyprawę? Napisz do nas, o resztę zadbamy!

 

Było pomocne? Udostępnij:
5