Roman Wowczuk
Wiek (lat): 28
Doświadczenie jako przewodnika (lat): 9
Doświadczenie w wyprawach (lat): 11
Motto: Wyżej w góry - bliżej Słońca!
Osiągnięcia: 2 miejsce w zawodach rowerowych “Wowczynieckie górki” 2014 roku, Kijów, 62 miejsce (z 900 uczestników) w Iwano-Frankowskim półmaratonie 2014 roku, pokonał 5000 km autostopem w Turcji, Gruzji, Azerbejdżanie, Armenii.
Specjalizacja: Karpaty
Wyprawy z Roman Wowczuk:
Krótko o sobie:

Mam na imię Roman, jestem zwykłym nauczycielem w Iwano-Frankowsku. Rodzime góry robią moje życie niezwykłym, przekazują mi wszystkie impulsy przyrody i duchu naszej planety.

Pierwsza wyprawa w Karpaty odbyła się niedawno, 6 lat temu, potem zacząłem chodzić minimum raz w kilka tygodni.
Góry to miejsce, w którym można poczuć zapach magii i duchu przyrody. Gdy jesteś wyżej marnoty ludzkiej cywilizacji, zaczynasz czuć drobność naszych kłopotów na tle tego bezgranicznego piękna. W górach najważniejsze dla mnie jest nie zdobycie jakiegoś szczytu, tylko proces jako taki.
W wyprawach mi niezmiennie towarzyszy instrument muzyczny - drumla, flet, gitara, harmonijka ustna - przynajmniej jeden z tych instrumentów zawsze jest w moim plecaku. W wyprawie wypełniają swoim dźwiękiem obszary przyrody. Także interesuję się dawnymi legendami, mitami (przeważnie huculskimi), przesądami, historiami i innym, tym, co zostało zapomniane albo się zapomina w świecie globalizacji.

Zdjęcia z Romą:

Наблюдаю за туристамиКаппадокия, ТурцияСмертельный номерЛучшие друзьяРазвлекаемсяНа коцертеЗимние КарпатыСреди зимней сказкиА здесь уютноВозле замка
Udostępnij:
5