Maksym Chomiakiewicz
Wiek (lat): 30
Doświadczenie jako przewodnika (lat): 9
Doświadczenie w wyprawach (lat): 11
Motto: Najtrudniejsze to pierwszy krok. Potem staje się o wiele łatwiej
Osiągnięcia: przewodnictwo 1 k.t., udział 2 k.t.
Specjalizacja: Karpaty, Krym, Turcja, Kaukaz, Norwegia
Wyprawy z Maksym Chomiakiewicz:
Krótko o sobie:

Cześć! Mam na imię Maksym. Po raz pierwszy poszedłem w góry do Karpat, latem 2011 roku. Taki rodzaj wypoczynku stał się dla mnie odkryciem. Rozmowy przy ognisku i piosenki przy ognisku, pozytywne emocje i wrażenia od górskich widoków zawsze towarzyszą podróżnikowi. W górach zaczynasz spokojniej traktować niektóre rzeczy, cenić to, co już masz. Zaczynasz rozumieć, że człowiekowi do szczęścia jest niewiele potrzeba.

Potem trafiłem na Krym, do Turcji, nowych regionów Karpat, po kilku latach zacząłem prowadzić grupy w góry. Jak powiedział jeden bardzo dobry przewodnik: “zachorowałem na to i nie planuję wyzdrowieć”.

Z czasem zrozumiałem, że nie jest takie ważne, gdzie i w jakich warunkach się znajdujesz. На много важнее – kto jest z tobą.

Zadanie przewodnika to stworzyć przyjemny klimat, komfortowy dla każdego uczestnika, żeby poczuł się jak członek dużej towarzyskiej rodziny. Moim zdaniem, to jest największa zaleta naszego zawodu.

Nie będziecie się ze mną nudzić: podczas przejść będziemy zajęci komunikowaniem i interesującymi grami, przy ognisku - śpiewaniem piosenek pod gitarę.

Najważniejsze jest to, że idziemy na wyprawę nie po to, by zdobywać szczyty, tylko by stać się bliżej natury, maksymalnie wypełnić pierś górskim powietrzem, a po wyprawie przywieźć do domu pełny plecak jaskrawych przeżyć.

Do zobaczenia wkrótce! :)

Zdjęcia

На вершинеКуда идем дальшеИнструктор впереди всехРазминкаВершина ПетросаС группой в КолочавеАвтостоп :)На краюВ КаппадокииКрым

 

Udostępnij:
5