Fiodor Spilny
Wiek (lat): 37
Doświadczenie jako przewodnika (lat): 16
Doświadczenie w wyprawach (lat): 29
Motto: Leć pod wiatr przygód
Osiągnięcia: Elbrus (4 razy), 1 stopień kwalifikacji, zwyciężca mistrzostw Ukrainy i Krymu z turystyki górskiej, wyprawa 4 k.t.na podbiegunowym Urale, alpinizm - 4 k.t., speleo - 4a
Specjalizacja: Wejścia, trasy technicznie trudne, Krym, Turcja, speleo
Wyprawy z Fiodor Spilny:
Krótko o sobie:

Cześć! Mam 28 lat, po raz pierwszy trafiłem w góry w wieku 8 lat, bo mam taką samą szaloną rodzinę :) Rodzice, co prawda, już od wielu lat nie chodzą. Najpierw po prostu zainteresowałem się wyprawami, natomiast w ósmej klasie trafiłem do kółka turystyki sportowej.

W dziesiątej klasie odkryłem dla siebie speleologię, to też dość interesujące, co prawda, moje osiągnięcia w tej dziedzinie ograniczają się Krymem. Po raz pierwszy trafiłem na wyprawę poza Krymem, kiedy studiowałem, i tu się zaczęło! Wtedy moim trenerem był Zakałdajew N., mistrz sportu międzynarodowej klasy. Potem był Kaukaz, Karpaty, podbiegunowy Urał (4 k.t., wyprawa około 320 km w parku narodowym Judygwa, błota, niedźwiedzie, tajga i i morze ryby), także uprawiam nurkowanie, cave-diving (nurkowanie w jaskiniach), alpinizm (tu osiągnięcia są skromne - Elbrus 4 razy, alpinistyczne trasy na Krymie, zimowa Howerla). Ale rośniemy i planujemy dalsze wyprawy i wejścia! Od 4 lat pracuję jako ratownik, przedtem byłem wolontariuszem służby ratunkowej, uczestniczyłem w operacji ratowniczej na trudnym skalistym terenie i w jaskiniach.

Więc - do przodu i do góry, a stąd jeszcze dalej i wyżej! :)

Od nas o Fiodorze:

Fiodor jest zawodowym ratownikiem, od wielu lat pracuje w służbach ratowniczych, i za ten czas zobaczył wiele. Jego wiedza i umiejętności, zdobyte podczas pracy, oraz doświadczenie turystyczne sprawiają, że uczestnicy czują się zupełnie bezpiecznie pod jego przewodnictwem. Jest spokojny, silny, wytrwały, szybko znajdzie rozwiązanie w każdej sytuacji. 4 razy był na szczycie Elbrusu i jeden raz wszedł na Mont Blanc (Alpy). Między innymi, zapoznaliśmy się podczas jednego z wejść na Elbrus.

Także Fiodor z ekipą “Ziemia skoków” zajmuje się organizacją rope-jumpingu, slackline oraz highline. Lubi speleologię, zbadał prawie wszystkie jaskinie Krymu. Czasem pracuje jako alpinista przemysłowy. Jest świetnym przewodnikiem, zna swoją sprawę!

восхождение на Эльбрус с севераКавказТурцияТурцияВосточная вершина ЭльбрусаБразилия, Парагваяспелелео

Отзывы об инструкторах:

Udostępnij:
5