Wyprawa na Cypr - ścieżka Afrodyty

Wszystko w cenie: 320 € - Co jest wliczone?
Czas trwanie wyprawy: 9 dni
Kilometrów: 80 km
Trudność: niska
Miejsce startu: Larnaka
Miejsce finiszu: Larnaka
Trasa: Larnaka - Polis - kąpiele Afrodyty - park narodowy Akamas - kanion Avakas - Paphos - Larnaka

Jest dostępna na zamówienie

Cypr to wyjątkowy kraj. Nawet zimą jest ukryty zielenią, świeci słońce. można na w pół rozebranym spacerować po brzegu morza Śródziemnego. To kraj, w którym trekking jest szczególnie łatwy i przyjemny. Jeśli chcesz odczuć zapach bryzy, wykapać się w morzu, zanurzyć się w grecką kulturę, mieszkać w namiotach i niezbyt się wysilać - zapraszamy na wyprawę zachodnim wybrzeżem Cypru! Na nas czeka niezapomniana podróż, przyroda o morze, kontrast między ciepłem wybrzeża a świeżością kanionu Avakas. Cypr jest wspaniałym miejscem na wyprawę. Dołącz!

Polecamy dla początkujących i rodzin z dziećmi! Wyprawa jest dopasowana najpierw do możliwości początkujących, nie sportowców. Przejścia po 10 km, południowa sjesta, ciepłe morze - to sprawia, że wędrówka jest idealna do pierwszego zapoznania z życiem turysty. Zabierzcie ze sobą dzieci, im na pewno się spodoba!


(: Idąc na wyprawę pomagasz dzieciom :)

Udostępnij:

Wyprawy na Cypr jeszcze nie są tak popularne, więc musimy z tego korzystać. Minie kilka lat, i na ścieżkach będą tłumy turystów z plecakami, na postojach nie będzie miejsca na namiot. Dlaczego tak myślimy? Dlatego, że wyspa jest naprawdę świetna dla trekkingu i campingu, natomiast władze robią wszystko dla rozwoju turystyki (w tym pieszej). Przeloty też nie są drogie.

Podczas wyprawy:

 • zobaczycie Tadź Mahal, raczej jego zmniejszona kopię
 • zrobicie zdjęcie z różowymi flamingami na solonym jeziorze
 • wykąpiecie się w kąpieli Afrodyty
 • przejdziecie dziesiątki kilometrów wzdłuż malowniczego wybrzeża morza Śródziemnego
 • zbadacie park narodowy Akamas
 • doznacie świeżości kanionu Avakas
 • odczujecie niepowtarzalną kulturę i historię Cypru
 • najecie się smacznych owoców
 • i doświadczycie wiele innych przygód na trasie

Cena: 320 € - wszystko wliczone

 • Cena obejmuje:
 • wyżywienie na szlaku - śniadanie, kolacja, na obiad przekąski
 • wszystkie przejazdy objęte programem
 • zakwaterowanie w campingach
 • usługi naszego przewodnika
 • apteczka grupowa, zestaw do naprawy
 • sprzęt grupowy (garnki, palniki, gaz)
 • konsultacje przed wyprawą
 • pomoc w zakupie biletów lotniczych
 • firmowy prezent Kuluaru
 • pamiątkowy certyfikat turysty
 • Cena nie obejmuje: bilety lotnicze do/z Larnaki
 • wypożyczenie sprzętu indywidualnego (miejsce w namiocie, plecak, śpiwór, karimata)
 • ubezpieczenie zdrowotne i NW
 • wydatki nie objęte programem (upominki, wyżywienie w restauracjach, nieoczekiwane wydatki)

Ogólna kwota obowiązkowych dodatkowych wydatków, nie wliczonych w cenę, wynosi 0 (zero) euro. Ale polecamy zabrać 50-100 euro na upominki i jedzenie w restauracjach.

Opłaty

Żeby zarezerwować miejsce w grupie należy wnieść opłatę rejestracyjną w wysokości 50€. Ta kwota jest potrzebna dla uzyskania zezwoleń i rezerwacji hoteli. W wypadku rezygnacji z wyprawy pieniądze się nie zwraca, natomiast mogą być przekazane innemu uczestnikowi lub zostaną na waszym “koncie” dla opłaty przyszłych wypraw. Jak dokonać opłaty - tutaj. Resztę kwoty należy oddać przewodnikowi w pierwszym dniu wyprawy. W razie rezygnacji z wyprawy na szlaku pieniądze się nie zwraca.

Zmiany w programie

W zależności od pogody, kondycji oraz chęci uczestników przewodnik ma prawo wnosić zmiany w plan wyprawy

Warunki pogodowe

Nie jest tajemnicą, że na Cyprze jest dość gorąco. Ale nie pojedziemy tam w najsilniejsze upały, lecz na koniec przejściowego sezonu - jesienią lub na początku wiosny. W ten okres temperatura w dzień wynosi około +20-25, nocą - +10-15. Pada rzadko, ale jednak warto zabrać kurtkę przeciwdeszczową.

Niezbędne dokumenty

Obywatele Polski mogą przebywać na terytorium Republiki Cypryjskiej na podstawie paszportu lub dowodu osobistego, czyli wiza nie jest potrzebna.

Najbliższe wyprawy ścieżką Afrodyty

Plan wyprawy na Cyprze

Dzień 1. Spotkanie grupy, solone jezioro z flamingami

Po przylocie na Cypr trochę przejdziemy tak zwanym Solonym jeziorem niedaleko lotniska, gdzie też zanocujemy. Tu znajduje się jaskrawa miniatura pałacu Tadź Mahal - meczet Haram Umm, nad jeziorem mieszkają różowe flamingi. Wydaje się, że trafiłeś do wschodniej bajki.

Место первой ночевки у озераМечеть Умм Харам

Dzień 2. Przejazd Larnaka - Polis

Rano na nas czeka piękny świt z widokiem na niezwykłe jezioro. Po śniadaniu wyruszamy do Polisu - małego miasteczka na wybrzeżu, gdzie zanocujemy w namiotach w campingu. Tu zanurzymy się w tutejsze klimaty - możemy zjeść sałatkę grecką w miejscowej kawiarni, spróbować pomarańcze, które tu rosną, opalać się na plaży i kapać się w morzu.

Выдвигаемся в путьЛагерь на берегу моря

Dzień 3. Polis - kąpiele Afrodyty

Po przepięknym świcie na brzegu morza jedziemy na półwysep Akamas, gdzie zacznie się aktywna część naszej wyprawy na Cyprze. Zwiedzimy święte miejsce, w którym, według legendy, Afrodyta wyłoniła się z wód morskich - kąpiele Afrodyty. Myślę, że bogini piękna nie przypadkowo wybrała właśnie tę miejscowość dla swojego pobytu na ziemi. Robimy zdjęcia, odpoczywamy i idziemy dalej. Wybrzeże jest bardzo piękne nawet gdy idziesz wzdłuż wody, ale jeszcze piękniejsze z wysokości. Pokonamy podejście - i w nagrodę mamy wspaniałe widoki na błękitne laguny i skaliste zbocza brzegu.

Купальни АфродитыСредиземноморское побережье КипраТропа вверх

Dzień 4. Przechadzka w parku narodowym Akamas

Akamas to półwysep na Cyprze, zapisany do światowego dziedzictwa UNESCO. To możecie spokojnie spacerować i odpocząć od szumu i ludzi. We dwoje z przyrodą. To jedno z niewielu miejsc na Cyprze, gdzie można znaleźć taką naprawdę dziewiczą przyrodę, gdzie nie ma tłumów turystów. Spacerując półwyspem, będziemy podziwiać panoramy morza śródziemnego i tutejsze rośliny. Tak, jak kiedyś podziwiała Afrodyta ze swoim ukochanym Adonisem.

Прогулка по Нацпарку АкамасНачало нового дня

Dzień 5. Półwysep Akamas - kanion Avakas

Schodzimy do morza i idziemy wybrzeżem Cypru. Niektóre odcinki drogi leżą wzdłuż stromego brzegu nad niebiesko-błękitną czystą wodą morza Śródziemnego. W ten dzień zwiedzimy wyjątkową plażę Lara. To jedno z niewielu miejsc, gdzie są gniazda śródziemnomorskich zielonych żółwi. Plaża leży w małej zatoce, gdzie woda zawsze jest czysta i spokojna. Wykąpiemy się, poszukamy śladów żółwi o wyruszymy dalej. Dziś na nas czeka jeszcze kilka wspaniałych plaży kamiennych i plantacje bananów.

Лагерь в пальмахНа закате

Dzień 6. Przechadzka kanionem Avakas

Ten dzień poświęcimy na przechadzkę do miejscowej atrakcji - kanionu Avakas. Tu się ukształtował specyficzny mikroklimat - wysoka wilgotność, i na skutek tego mnóstwo najróżniejszych roślin. Szczególnie piękne są orchidee i oleandry. W kanionie są miejsca, gdzie nie widać światła słonecznego - to dodaje tajemniczości i czarów temu niezwykłemu miejscu.

В каньонеКаньон АвакасНа привале

Dzień 7. Kanion Avakas - zatoka koralowców

Aktywna część naszej wspaniałej wyprawy Cyprem dobiega końca. Nasz dzisiejszy szlak prowadzi wzdłuż urwistego wybrzeża, obok miejscowych domków i ogrodów z kaktusami. Kontrast turkusowej wody i biało-pomarańczowego brzegu po prostu zachwyca, czystość morza i sine głębie przyciągają do siebie. Nie możemy się nie zgodzić - wykapiemy się w tej kryształowo czystej wodzie.

поход по кипруПоход по Кипру

Dzień 8. Zatoka koralowców - Paphos / Larnaka

Zobaczyliśmy naturę, teraz mamy bliżej poznać niezwykłą historię i kulturę Cypru. Autobusem dojeżdżamy do miasta Paphos. Tu jest cała strefa archeologiczna - z katakumbami, królewskimi grobowcami, dawnymi willami i kolumnami. W takich miejscach rozumiesz, na ile piękny i różnorodny jest ten świat.

Jeśli macie poranne bilety na jutro, przejeżdżamy do Larnaki, do już znanego nam jeziora, gdzie odpoczywamy, kąpiemy się i spędzamy pożegnalny wieczór na brzegu.

Коралловая бухтаМечеть

Dzień 9. Larnaka, do domu

Tu skończyła się nasza wspaniała podróż na Cyprze. Zobaczyliśmy maksimum, doceniliśmy bogactwo przyrody i kultury tej wyspy, załadowaliśmy się energią - można wracać do domu. Wieziemy ze sobą tyle wspaniałych wspólnych emocji, doznanych podczas tej egzotycznej wyprawy.

Ещё одна мечетьНочной город

Prawie całą trasa “Ścieżka Afrodyty” leży wzdłuż wybrzeża morza Śródziemnego. To znaczy, że będziemy mieli możliwość cały czas się kąpać i podziwiać morskie krajobrazy. Na trasie nie ma wielkich podejść czy długich przejść, można śmiało ją odnieść do łatwych wypraw. Ale przygotować się do wyprawy Cyprem (i jakiejkolwiek innej wyprawy) jednak warto - najlepiej pomoże powolne bieganie.

Zgłosić swój udział w wyprawie jest łatwo, należy wypełnić kwestionariusz uczestnika, doczekać się naszego potwierdzenia i kupić bilety, wnieść opłatę rejestracyjną, zebrać niezbędny sprzęt i terminowo przybyć na miejsce spotkania.

Zakup biletów

Jak zawsze, polecamy kupować bilety wcześniej. Należy to robić tylko po naszym potwierdzeniu udziału w wyprawie.

Opłaty

Opłata składa się z dwóch części. Najpierw dokonujesz opłaty rejestracyjnej o wysokości 50 euro, służy jako gwarancja Twojego udziału. Reszta kwoty oddaje się przewodnikowi w pierwszym dniu wyprawy, przy spotkaniu. Można również zapłacić przez internet, w tym wypadku należy dokonać opłaty nie później niż tydzień przed startem.

Zbiórka grupy

Najlepiej kupować bilety na loty poranne. Końcowy termin spotkania wyznaczany jest ze względu na czas ostatniego przybywającego. Około 7-10 dni przed wyprawą wysyłamy na pocztę ścisły czas i miejsce spotkanie, a także kontakt do przewodnika. Nie zapomnij sprawdzić pocztę!

Sprzęt do wyprawy

Ubranie:

 • nakrycie głowy (czapka, buff, panama)
 • ciepła czapka
 • kurtka z membraną lub kurtka przeciwwiatrowa
 • polar (ciepły sweter)
 • lekka koszula o długich rękawach
 • zestaw bielizny termoaktywnej (lub koszulka i kalesony)
 • 3 koszulki
 • lekkie bawełniane spodnie dla przejść
 • szorty
 • bielizna
 • strój kąpielowy
 • skarpety - 4-5 par
 • buty dla trekkingu
 • sandały lub lekkie adidasy
 • kurtka przeciwdeszczowa

Sprzęt osobisty:

 • namiot
 • plecak 65-80 l
 • rain-cover (nakrycie przeciwdeszczowe do plecaka)
 • karimata
 • śpiwór o temperaturze komfort +5 stopni
 • mata do siedzenia
 • kubek, łyżka, talerz, nóż
 • kijki trekkingowe - opcjonalnie
 • okulary przeciwsłoneczne
 • krem do opalania (najlepiej 50 SPF)
 • latarka czołowa
 • plastikowa butelka na wodę
 • osobista apteczka
 • szminka higieniczna
 • przedmioty do higieny osobistej - mydło, szampon, pasta do zębów, papier toaletowy
 • ręcznik
 • aparat fotograficzny
 • komórka
 • ładowarki do urządzeń oraz zmienne baterie
 • pieniądze i dokumenty w hermetycznym opakowaniu

Najlepsze opinie:

Rozległe opinie - literki i obrazki. Czytajcie - będzie interesujące, patrzcie - będzie pięknie!

Słońce, morze, szczęście, Cypr...

Cypr spotkał nas słoneczną i ciepłą pogodą, morze cieszyło przejrzystą lazurową wodą… Dzień zaczynał się z malowniczego świtu nad górami, kończył się czerwono-pomarańczową barwą zachodzącego słońca. W dzień leżeliśmy pod drzewami i słuchaliśmy ulubionej muzyki. Nie było ludzi, nie było problemów. Całkowita niezależność od wszystkiego, relaks, w ten czas jak w domu płonęły złoża torfu i lał deszcz. Czytaj opinie >>