Wokół Annapurny + jezioro Tilicho i Poon Hill

Wszystko w cenie: 1020 $ - Co jest wliczone?
Czas trwanie wyprawy: 20 dni
Kilometrów: 160 km
Trudność: wysoka
Miejsce startu: Katmandu
Miejsce finiszu: Katmandu
Trasa: Katmandu - Besi Sahar - Syange - Dharapani - Chame - Pisang - Manang - jezioro Tilicho - przełęcz Thorung La - Muktinath - Tatopani - Ghorepani - Kimrong - Chomrong - Pokhara - Katmandu

Jest dostępna na zamówienie

Menedżer wyprawy
Kateryna Strohanova
pokaż kontakt

ТTrekking wokół Annapurny – to nadzwyczajna podróż w najwyższe góry, których głęboki spokój na zawsze zostawi ślad w Twoim życiu. Trasa tej wyprawy leży przez różne strefy klimatyczne - zaczyna się w zielonej dżungli i ciągnie się aż do śnieżnej bieli kamienistych górskich szczytów i przełęczy. Wsiąkniesz piękno krajobrazów i panoram najwyższych górskich masywów planety. Trek wokół Annapurny to jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych szlaków turystycznych na świecie. Odkryj Nepal - miejsce, w którym fantastycznie łączą się natura i tysiącletnie dziedzictwo kultury ludzkości!

UWAGA! To jest stary nieoptymizowany program, jeśli chcesz przejść przepiękny trek wokół Annapurny - zobacz =>.


(: Idąc na wyprawę pomagasz dzieciom :)

Udostępnij:

Trek wokół Annapurny jest “naj”:

  • najpopularniejsza piesza trasa na świecie
  • najwyższa piesza przełęcz - Thorong La (5416 m)
  • najbardziej wysokogórskie jezioro - Tilicho (4949 m)
  • najbardziej rozmaity program

Ostatni punkt rozpatrzymy bardziej szczegółowo, przecież włączyliśmy do standardowego treku zwiedzanie jeziora Tilicho i świt na Poon Hill. W jednej wędrówce zobaczycie jak najwięcej! Trek leży na dużych wysokościach, jednak proces aklimatyzacji jest długi, więc żadnych problemów nie będzie.

Cena programu: 1020$.

  • Cena obejmuje:
  • usługi przewodnika (mówiącego po polsku)
  • zakwaterowanie w hotelu w Katmandu i Pokharze
  • zakwaterowanie w lodżach na szlaku
  • wszystkie transfery objęte programem
  • wszystkie zezwolenia i permity
  • usługi nepalskiego przewodnika
  • konsultacje w przygotowaniu do trekkingu
  • pomoc w zakupie biletów lotniczych
  • apteczka grupowa
  • Cena nie obejmuje:
  • przelot do Nepalu (od 700$)
  • ubezpieczenie NW
  • wiza nepalska (40$)
  • wyżywienie (15-30$ dziennie, zależy od apetytu)
  • usługi tragarzy (15$ dziennie - na życzenie)
  • wycieczki w Katmandu (30-40$ - na życzenie)
  • napiwki dla Nepalczyków (20$)
  • wszystkie wydatki, nie objęte programem
 

Ogólna kwota obowiązkowych wydatków, nie wliczonych w cenę, wyniesie około 500$ + przelot do Katmandu. Można wynająć tragarza - to jeszcze dodatkowe 100$. Polecamy zabrać ze sobą zapasowe 100-200$ (w tym na upominki).

Opłaty

Żeby zarezerwować miejsce w grupie należy wnieść opłatę rejestracyjną w wysokości 100$. Ta kwota jest potrzebna dla uzyskania zezwoleń i rezerwacji hoteli. W wypadku rezygnacji z wyprawy pieniądze się nie zwraca, natomiast mogą być przekazane innemu uczestnikowi lub zostaną na waszym “koncie” dla opłaty przyszłych wypraw. Jak dokonać opłaty - tutaj. Resztę kwoty należy oddać przewodnikowi w pierwszym dniu wyprawy. W razie rezygnacji z wyprawy na szlaku pieniądze się nie zwraca.

Zmiany w programie

W zależności od warunków pogodowych, stanu i wspólnych chęci grupy przewodnik może wnosić zmiany w plan wędrówki.

Zakwaterowanie na treku

W Katmandu będziemy mieszkać w trzygwiazdkowych hotelach z udogodnieniami. Standardowe zakwaterowanie w pokoje 2. i 3-osobowe. Możliwe jest indywidualne zakwaterowanie, ale to będzie drożej o 200$ na całą trasę. Podczas pieszego treku mieszkamy w lodżach - schroniskach turystycznych, gdzie jest wspólny prysznic, toaleta oraz można zamówić jedzenie. Czasami jest wifi. Pokoje są małe i skromne, z mebli - najczęściej tylko łóżko.

Warunki pogodowe

Większa część treku leży na pomiarkowanej wysokości. W dzień temperatura około +20 stopni, w nocy może spaść do zera. Pada rzadko. Charakterystyczna pogoda dla górskich regionów - jasny poranek i chmurny wieczór.

Niezbędne dokumenty

Wizę do Nepalu można uzyskać na granicy. Należy mieć ze sobą ważny paszport zagraniczny oraz 4 zdjęcia 3x4 cm do uzyskania wizy i permitów..

Do udziału w wyprawie jest potrzebny dobry stan zdrowia; lista chorób, przy których aktywna turystyka jest przeciwwskazana, znajduje się tutaj.

Mapa treku

Najbliższe trekkingi wokół Annapurny + Tilicho i Poon Hill

Trek wokół Annapurny

Dzień 1. Spotkanie w Katmandu

Wizy nepalskie załatwiamy prosto bo przybyciu, wiza dla naszego treku kosztuje 40$. Całą grupa zbiera się w zarezerwowanym hotelu. Krótki odpoczynek po drodze - i wyruszamy zwiedzać gwarne uliczki stolicy Nepalu. Ceny na sprzęt turystyczny tu są przystępne, można kupić niezbędne rzeczy. Upominki kupujemy w powrotnej drodze.

Трек вокруг Аннапурны - встреча в катмандуулочки Тамеля

Dzień 2. Przejazd do Besi Sahar

Piesza część trekkingu Nepalem zaczyna się ze wsi Besi Sahar na wysokości 800 m. Besi Sahar to startowy i jednocześnie najniższy punkt naszego treku wokół Annapurny. Przejazd autobusem z Katmandu jest długi - potrwa 8 godzin. Krajobrazy za oknem szybko się zmieniają i po prostu zachwycają. Po przyjeździe do wsi na nas czeka lodź i spacer w okolicach

треккинг вокруг Аннапурнынепальские домики

Dzień 3. Wieś Syange

Zmęczyliście się od siedzenia w miejscu? Macie szczęście - dzisiaj rozpoczyna się piesza część naszego trekkingu wokół Annapurny. Od rana podziwiamy widoki śnieżnych górskich szczytów i niezwykłej tutejszej flory. Spotkamy tu wiele egzotycznych roślin, w tym bambus i banany. Na początku drogi idziemy doliną rzeki Marsyangdi, dzielącej trzy górskie masywy: Annapurna, Peri Himal i Damodar Himal. Nocujemy w lodżu wioski Syange.

джунглина треке

Dzień 4. Syange - Dharapani

Część Nepalu, którą poruszamy się teraz, jest dość zaludniona. Czasami będziemy spotykać małe wioski i obrobione pola. Ścieżka, niby wąska zwinna wstążka, prowadzi wzdłuż rzeki Marsyangdi i niezauważalnie idzie w górę. Mijamy kilka malowniczych wodospadów, na noc zatrzymamy się w wiosce Dharapani.

по непальским деревушкамместные качели

Dzień 5. Dharapani - Chame

Opuszczamy Dharapani i wyruszamy do Chame. Na szlaku podziwiamy widoki szczytów-ośmiotysięczników Annapurny i Manaslu. Niedaleko wioski zatrzymamy się na nocleg.

наша группатрек вкруг аннапурны

Dzień 6. Chame - Pisang

Dziś osiągniemy poziom 300 metrów. W niektórych wypadkach objawy choroby wysokościowej mogą się okazać nawet na takich wysokościach. Pamiętamy o tym i nigdzie się nie śpieszymy. Drogą do naszego dzisiejszego celu, wioski Pisang, zobaczymy kilka interesujących zabytków, zwłaszcza Svargadvan i tybetański klasztor. Nocujemy na wysokości 3200 m.

на фоне снежных горобычная женщина

Dzień 7. Pisang - Manang

Wciąż idziemy w górę. Na drodze zobaczymy kilka klimatycznych nepalskich wiosek, zwłaszcza Humde i Braga. Trochę później dojdziemy do większej gromady pod nazwą Manang (3500 m). W Manangu jest targ ze sprzętem turystycznym i mnóstwem małych upominków. Nocujemy w lodżu.

на манангвот такой вот перекус!

Dzień 8. Manang - Tilicho Base Camp

Pomyśleliśmy, że było by dobrze wzbogacić zwykły trek wokół Annapurny, i dodaliśmy do programu zwiedzanie wysokogórskiego jeziora Tilicho. To niezwykłe jezioro jest położone na wysokości 4949 m. Odległość pomiędzy Manang a jeziorem wynosi około 16 km. Nie będziemy się śpieszyć i pokonamy je w kilka dni. Oprócz nowych krajobrazów i wspomnień nasza przechadzka do jeziora będzie także wspaniałą aklimatyzacją przez przełęczą, która na nas czeka. Dziś nocujemy w bazie pod Tilicho.

оз. Тиличонавесной мостик

Dzień 9. Jezioro Tilicho - wieś Manang

Pozostały odcinek drogi do Tilicho będzie łatwą przechadzką. Jezioro żywi się od topiącego się lodowca Tilicho. Często lodowe bryły oddzielają się od lodowca i spokojnie pływają na powierzchni jeziora. Wspaniałe widowisko! Może będziemy mieć szczęście i złapiemy taką “górę lodową”. Nieopodal jeziora możemy przypadkowo spotkać jaka, sarnę czy nawet legendarnego irbisa - leoparda śnieżnego. Na nocleg wracamy do Manang.

загораемкушаем

Dzień 10. Manang - Yak Kharka

Po kilku dni na dużych wysokościach czujemy się całkiem nieźle. Dziś kontynuujemy podejście do przełęczy Thorong La. Dolina rzeki Marsyangdi zostaje z tyłu. Wchodzimy na wysokość 4020 metrów do wsi Yak Kharka. Po 3500 m wysokości zaleca się nie wchodzić więcej niż 500 m dziennie. Nie będziemy ryzykować zdrowiem i zostajemy na nocleg w lodżu.

треккинг кольцо аннапурныакклиматизация

Dzień 11. Wieś Yak Kharka - lodż Thorong Phedi

Na drodze do przełęczy są dwa schnoriska turystyczne - Thorong Phedi (4420 m) i Upper Camp (4925 m). W jednym z nich zatrzymamy się na nocleg, wszystko zależy od kondycji uczestników. Na takiej wysokości są bardzo zimne wieczory, ale będziemy się ogrzewać za pomocą ciepłego ubrania i radości od pokonanej drogi.

на высоте 4500на подходах к верхнему лагерю

Dzień 12. Przełęcz Thorong La - świątynia Muktinath

Dziś wyruszamy bardzo wcześnie, bo przełęcz jest bardzo wysokościowa i ma nieprzyjemną cechę - prawie zawsze po obiedzie tu znacznie psuje się pogoda i zaczyna wiać silny wiatr. Więc musimy obowiązkowo przejść przełęcz na ile można wcześniej. Zgodnie z planem wychodzimy do Thorong La o 3 rano. Wysokość przełęczy wynosi 5416 m. To jest nie wiele mniej (o 20 m) niżej od Elbrusu będącego najwyższym szczytem Europy. Po wejściu na Thorong La schodzimy do kompleksu świątyń Muktinath. To miejsce także nazywają Mukti Kshetra, co znaczy “miejsce ocalenia duszy”. Szczerze postaramy się odnaleźć tu spokój wewnętrzny.

на перевал Торонг-Лана перевале Торонг-Ла

Dzień 13. Świątynia Muktinath - Jomsom - Tatopani

Kontynuujemy zejście. Mijamy wieś Jomsom. We wsi znajdziemy samochód i przejedziemy do Tatopani. Tu są gorące źródła, i kąpiel po zejściu ze strefy śnieżnego zimna będzie rewelacyjnym relaksem.

Трек вокруг Аннупрны - перевал торонг-лапейзажи Мукхтинатха

Dzień 14. Tatopani - Ghorepani

Poruszamy się w stronę wsi Ghorepani położonej na wysokości 2860 m. Jeśli będzie ochota i siły - możemy wyjść na szczyt Poon Hill (3193 m). Z tego szczytu, gdy jest piękna pogoda, dobrze widać ośmiotysięczniki masywu Annapurny i Dhualagiri.

на тропек горепани

Dzień 15. Poon Hill - Kimrong

Spróbujemy zacząć ten dzień tak, by został w pamięci na całe życie - spotkać świt na szczycie Poon Hill. Zaśnieżone szczyty ośmiotysięczników powoli pofarbują się w jasno-pomarańczowe kolory pierwszych promieni słońca - naprawdę wyjątkowe widowisko. Robimy zdjęcia, jemy śniadanie i schodzimy.

восход на Пун-Хиллена фоне восьмитысячников

Dzień 16. Kimrong - Chomrong - Jhinudanda

Dziś na nas czeka krótkie przejście do wsi Chomrong, potem - zejście do Jhinudanda. Resztę dnia relaksujemy w gorących źródłach termalnych. Oczy zamknięte, całkowity relaks, spokojne myśli. I niech cały świat poczeka!

звезды непалая и звезды

Dzień 17. Jhinudanda - Pokhara - jezioro Phewa

Schodzimy dalej. Idziemy wzdłuż rzeki, podziwiając widoki slajdów i wodospadów. Opuszczamy teren parku narodowego Nayapul i dojeżdżamy do Pokhary. Zostawiamy rzeczy w hotelu i idziemy na tutejszy targ na zakupy upominków. Także jest opcja romantycznej przejażdżki w łodzi malowniczym jeziorem Phewa. Wieczorem jemy świąteczną kolację w jednej z miejscowych restauracji i obchodzimy zakończenie aktywnej części treku wokół Annapurny.

озеро Февана ложочках по озеру Фева

Dzień 18. Pokhara - Katmandu

Droga do Katmandu jest długa, spędzimy w niej prawie cały dzień. Resztę dnia odpoczniemy w hotelu.

Рододендронывот так вот греют чайники

Dzień 19. Wycieczki w Katmandu

Stolica Nepalu czeka na nas! Najpierw zwiedzimy Patan - małe przedmieście Katmandu, będące muzeum pod otwartym niebem. Jest bardzo piękne i klimatyczne. Potem zanurzymy się w dawną autentyczną kulturę miejscowego ludu i zwiedzimy miejsce, w którym odbywają się rytualne spalenia ciał zmarłych - kompleks Pashupatinath. Leży nad świętą rzeką Bagmati. Po tym niezwykłym miejscu wyruszymy do olbrzymiej buddyjskiej stupy Bodnath.

ступа - трек вокруг АннапурныСваябуднатх - обезьянки

Dzień 20. Do domu

Ceny w Katmandu cieszą turystów. Nadal zwiedzamy zabytki, kupujemy upominki. Po południu wymeldujemy się z hotelu i lecimy do domu. Do zobaczenia wkrótce!

Nepal to nadzwyczaj egzotyczny i rozmaity kraj. Pozostaje zagadką dla wielu z nas. oto niektóre rady, które ułatwią waszą wędrówkę Nepalem.

Gdzie i kiedy kupować bilety lotnicze do Katmandu

Należy kupować bilety wcześnie, od razu jak potwierdzimy wasze uczestnictwo w treku. Najlepiej lecieć liniami Emirates i FlyDubai, kupować bilety na och stronach. Zwróćcie uwagę, że bagaż nie jest wliczony w cenę, trzeba zamówić 20 kg przy zakupie biletu. Przy wsiadaniu do samolotu jest potrzebna karta, którą opłacano bilety - nie zapomnijcie zabrać ze sobą! Cena biletów w dwie strony - od 700$.

Wiza nepalska

Mamy dobrą wiadomość - wizę do Nepalu załatwia się prosto na granicy w pięć minut! Należy mieć ze sobą 2 kolorowe zdjęcia 3x4 cm, paszport zagraniczny i wypełnioną ankietę wizową. Wypełnia się ją też na lotnisku. Przykład z tłumaczeniem można zobaczyć tu: ankieta wizowa i list migracyjny. Wiza kosztuje: do 15 dni - 25$, do 30 dni - 40$, do 90 dni - 100$. Można tu zobaczyć wzór kwestionariusza oraz formularza migracyjnego.

Zakwaterowanie na treku

Podczas pieszej części trekkingu do górnego Mustangu mieszkamy w schroniskach - lodżach. Komfort jest minimalny, często oprócz łóżka w pokoju niczego nie ma. Łóżka są zaścielone czystą pościelą, ale pluskwy są w wielu lodżach, dlatego polecamy brać swój śpiwór i spać w nim. Można poprosić gospodarzy o ciepłą kołdrę. Prąd jest prawie w każdym lodżu, ale w pokojach rzadko są gniazda. Częściej jest wspólne gniazdo, płatne - około 100 rupii (1$) na godzinę lub za ładowanie urządzenia. Prysznic i toaleta prawie zawsze są wspólne, ale zdarza się, że są w pokoju. Wifi jest prawie w każdym lodżu.

Wyżywienie na treku

Menu w każdym lodżu jest nadzwyczaj rozmaite - w ciągu wyprawy możecie nie zdążyć spróbować wszystkiego :) Interesujące jest to, że jednakowe dania w różnych lodżach mogą być przygotowany różnie i mieć zupełnie inny smak! Ceny na jedzenie rosną ze wzrostem wysokości. Średnio będziemy wydawać 10-20$ dziennie, żeby dobrze się wyżywiać.

Zakup sprzętu

Chyba wszyscy wiedzą, że Nepal słynie z bardzo niskich cen na sprzęt turystyczny. I to jest prawda - polar można kupić za 5$, puchową kurtkę od 30$, kijki trekkingowe - od 10$. Ale musicie zdawać sobie sprawę, że bez względu na label to nie jest formowy sprzęt, tylko wyprodukowany gdzieś w miejscowych piwnicach. Są sklepiki z oryginalnym sprzętem, ale ceny są takie jak u nas. Jednym słowem, nie obowiązkowo ciągnąć z domu cały sprzęt, większość można tanio kupić na miejscu. Sklepów turystycznych jest wielkie mnóstwo.

Tragarze

Tragarze (porterzy) mogą nieść zamiast was rzeczy. Nie wolno ładować więcej niż 24 kg na jednego tragarza. Cena takiej usługi wynosi około 20$ dziennie, ale można wynająć jednego tragarza na dwie osoby - będzie o dwa razy taniej. Nie jest przyjęte żałować tragarzy, bez względu na to, ile wagi niosą, oraz zapraszać do swojego posiłku. Najlepsze “dziękuję” dla tragarza to napiwki o wysokości dziennej stawki, więc przygotujcie 10-20$ dla tragarza i przewodnika-Nepalczyka.

Jaka kondycja fizyczna jest potrzebna do trekkingu w Nepalu

Ze względu na to, że nocujemy i jemy w lodżach, plecaki mamy lekkie. Oprócz tego pamiętajmy o możliwości wynajęcia tragarza. Dla większości treków Nepalem wystarczy umieć chodzić :) Ale są trudniejsze trasy z wielkimi wysokościami. Ten trekking jest dość trudny, o ile trasa leży na dużych wysokościach. Jest wymagana dobra kondycja fizyczna. Obowiązkowo uprawiajcie bieganie przed wyprawą.

Pogoda i temperatura w Nepalu

Klimat Nepalu jest subtropikalny monsunowy, to znaczy, że latem tu bardzo często pada, zimą jest dużo śniegu. Najlepsze miesiące dla trekkingu to kwiecień-maj i październik-listopad. Temperatura powietrza zależy od wysokości. W dzień na nizinach będziemy mieli około +25 i +15 w nocy. Na wysokości ok. 3000 m w nocy temperatura spadnie do zera, na 5000 - aż do -15 stopni Celsjusza.

Ceny, pieniądze Nepalu

Miejscowa waluta to nepalskie rupie. Kurs wynosi około 100 rupii do 1 dolara. Ciekawe, że Nepalczycy dość niedbale zachowują się z papierowymi pieniędzmi - przedziurawić paczkę rupii zszywaczem to całkiem normalna rzecz. Prawie zawsze można płacić dolarami. Kupować upominki warto na targu w Thamelu (turystyczna dzielnica Katmandu), nie na zabytkach. Zawsze negocjujcie cenę - czasem można ją obniżyć w kilka razy.

Trek wokół Annapurny nie jest najłatwiejszą trasą w Nepalu, są tu duże wysokości i długie przejścia. Jednak jest do pokonania każdemu człowiekowi o normalnym stanie zdrowia, bo program aklimatyzacyjny jest długi i dobry. W celu rozwoju wytrwałości uprawiajcie bieganie przełajowe. Doświadczenie w wyprawach jest pomocne, ale nie obowiązkowe.

Żeby uczestniczyć w podróży, należy wypełnić kwestionariusz uczestnika, doczekać się naszego potwierdzenia i kupić bilety, wnieść opłatę rejestracyjną, zebrać niezbędny sprzęt i terminowo przybyć na miejsce spotkania.

Zakup biletów lotniczych do Nepalu

Lotów bezpośrednich do Nepalu w tej chwili nie ma, trzeba lecieć z przesiadką w Emiratach Arabskich. Przesiadka może być dość długa (czasem do 18 godzin), więc zabierzcie ze sobą śpiwór do bagażu podręcznego. Mało wiarygodne, że uda się pospacerować w Emiratach - wizę należy wyrabiać wcześniej, ona kosztuje około 70$.

Dwie najbardziej pasujące drogi oferują firmy lotnicze Emirates i FlyDubai. Z pierwszą robicie przesiadkę w Szardży, z drugą - w Dubaju. Z Warszawy codziennie są loty. Jeśli przylatujecie wcześniej - zarezerwujemy dla was hotel, przewodnik także będzie na miejscu dwa-trzy dni wcześniej w celu wyrobienia permitów.

Cena bilety wynosi około 700$ w dwie strony. Jeśli będziecie mieć jakieś trudności - zawsze możecie zwrócić się do nas, pomożemy w zakupie.

Opłata rejestracyjna

W celu rezerwacji miejsca w grupie należy wnieść opłatę rejestracyjną o wysokości 100$. Można to zrobić na stronie - wybrać formę opłaty. Opłata rejestracyjna jest potrzebna do zakupu biletów lotniczych dla przewodnika oraz wyrobienia zezwoleń dla was.

Zbiórka grupy

Miejsce spotkania grupy - zarezerwowany prze nas hotel w Katmandu. 7-10 dni przed wyprawą wyślemy dane kontaktowe i adres tego hotelu. Nie martwcie się, jeśli nie znacie angielskiego albo nigdy nie byliście za granicą - po prostu pokażcie taksówkarzowi kartkę z adresem i on odwiezie was prosto pod drzwi. Taksówkarzy będzie sporo przy wyjściu z lotniska. Ale raczej spotkacie kogoś z uczestników wyprawy na lotnisku i będziecie jechać razem.

Sprzęt do trekkingu

Ubranie:

  • nakrycie głowy - czapka, buff, panama
  • czapka
  • lekkie rękawiczki
  • kurtka lub kamizelka puchowa
  • kurtka membranowa
  • spodnie
  • polar (ciepła koszula)
  • komplet bielizny termoaktywnej
  • 2-3 koszulki
  • szorty
  • strój kąpielowy skarpetki - 2-3 pary
  • buty trekkingowe
  • sandały lub lekkie adidasy
  • kurtka przeciwdeszczowa

Sprzęt indywidualny:

  • plecak na 60 litrów lub torba (jeśli planujecie wynajmować tragarza)
  • mały plecak - jeśli planujecie oddać duży tragarzowi, należy mieć ze sobą mały miejski plecak na 25-30 litrów
  • rain-cover lub nakrycie przeciwdeszczowe na obydwa plecaki
  • śpiwór o temperaturze komfortu 0 stopni
  • mata do siedzenia - na życzenie
  • kijki trekkingowe - na życzenie
  • okulary przeciwsłoneczne
  • krem do opalania (najlepiej 50 SPF)
  • latarka czołowa
  • apteczka indywidualna
  • szminka higieniczna
  • przedmioty do higieny osobistej - mydło, szampon, pasta i szczoteczka do zębów, papier toaletowy
  • ręcznik
  • pieniądze i dokumenty w hermetycznym opakowaniu
  • kamera
  • komórka
  • ładowarki i akumulatory zapasowe

Видео с двух наших треков по Непалу осенью 2014

  К базовым лагерям Аннапурны и Эвереста

Najlepsze opinie:

отзыв о треке к АннапурнеNepal to nie tylko góry! - opinia o treku w marcu 2014 roku

Namasteee, koledzy! Powitanie, które staje się zwykłe za 20 dni a Nepalu, powitanie, w które wkładasz całą duszę, naprawdę życząc przechodniowi wszystkiego najlepszego... Czytaj opinie >>

 

воспоминания о непалеWspomnienia o Nepalu - jeszcze jedna opinia o treku w marcu 2014

Taki zrodził się pomysł i zaczął się wyjazd do Nepalu. Po raz pierwszy za granicę, w Himalaje, surowe i wysokie. Z Tarasem mnie powiązał przypadek, i okazało się, że mamy więcej wspólnego niż zainteresowanie górami:)... Czytaj opinie >>