Autorski program na Islandii - “Polowanie na zorzę polarną”

Wszystko w cenie: 1550 € - Co jest wliczone?
Czas trwanie wyprawy: 8 dni
Kilometrów: 30 km
Trudność: niska
Miejsce startu: Рейкьявик
Miejsce finiszu: Рейкьявик
Trasa: Reykjavik - Złoty Krąg Islandii - Seljalandsfoss - Skogafoss - półwysep Dyrhólaey - czarne plaże Vik - Svartifoss - Jökulsárlón - grota lodowa - Reykjavik

Jest dostępna na zamówienie

Menedżer wyprawy
Kateryna Strohanova
pokaż kontakt

Wiecie, jaki widok jest najpiękniejszy na świecie? Połączenie pozaziemskich krajobrazów Islandii i niezwykłego zjawiska - zorzy polarnej. Wyobraźcie sobie: powoli płynące lodowe bryły laguny lodowcowej Jokulsarlon w zielono-żółtych barwach ogni Aurora Borealis. Serce zamiera, chce się patrzeć na to widowisko wiecznie. A także chce się wziąć kamerę i fotografować, fotografować…

Ten program podróży Islandią w zimie jest zorientowany przede wszystkim na fotografów. Nie staraliśmy się umieścić na ile możne więcej w krótkie terminy, odwrotnie - zdecydowaliśmy zatrzymać się w najpiękniejszych miejscach wyspy, gdzie można zrobić najlepsze zdjęcia. Będziecie mieli wystarczająco czasu, żeby zmienić obiektywy i filtry, nagrywać timelapsy i łapać zorzę polarną.

Ale z nami mogą jechać nie tylko fotografowie, a też wszyscy, kto chce zwiedzić piękną północną krainę i wypróbować szczęście w polowaniu na ognie Aurory - zorzę polarną.

UWAGA! Maksymalna ilość osób w grupie - 8, , nie zwlekaj z decyzją!

Zima na Islandii nie jest zimna, temperatura rzadko spada poniżej -5 stopni Celsjusza.
Latem regularnie przeprowadzamy wyprawy na Islandii, ale zimą jedziemy tu po raz pierwszy.


(: Idąc na wyprawę pomagasz dzieciom :)

Udostępnij:

Czym się wyróżnia ten program podróży Islandią:

Głównym celem naszej zimowej podróży na Islandię - jest zorza polarna w najpiękniejszych miejscach. Już wiele razy podróżowaliśmy Islandią w lecie i wiemy, gdzie trzeba się zatrzymać, żeby zrobić wspaniałe zdjęcia i w pełni zobaczyć piękno ogni Aurory. Nie staraliśmy się zmieścić więcej atrakcji w krótkie terminy, tak nie będziemy mieli możliwości spokojnie podziwiać otaczające piękno. Odwrotnie, mamy dość dużo czasu, by zobaczyć wszystkie interesujące miejsca i nigdzie się nie śpieszyć.

Przejazdy na trasie (oprócz transferu z i na lotnisko) odbywamy zamówionym busem na 8 osób. Mieszkamy w hotelach i hostelach.

Cena programu: 1550 €.

 • Cena obejmuje:
 • wszystkie przejazdy według programu zamówionym busem;
 • noclegi w hostelach i hotelach;
 • wyżywienie (gorące śniadanie i kolacja, przekąska na obiad);
 • kuchenka gazowa i naczynia;
 • usługi przewodnika;
 • apteczka grupowa;
 • koszulka-upominek;
 • konsultacje w przygotowaniu do treku;
 • Cena nie obejmuje:
 • przelot na Islandię (od 500$);
 • ubezpieczenie NW;
 • wycieczki (Grota lodowa, safari z wielorybami, Błękitna Laguna, łodzie-amfibie w Jokulsarlon)
 • transfery z i na lotnisko;
 • wszystkie wydatki nie objęte programem.
 

Ogólna suma wydatków nie objętych programem wynosi około 100-300€ + przelot. Wszystko należy od Twoich życzeń i możliwości. Poniżej - dodatkowe wydatki na trasie:

 • safari z wielorybami - 60€ - - szczerze mówiąc, jeśli budżet jest ograniczony, można nie uczestniczyć
 • Błękitna Laguna - 75€ - dobry relaks po wyprawie, warto pojechać.
 • wycieczka amfibią w Lagunie Lodowcowej - 30-40€ - też warto zwiedzić
 • Przejazd z i do lotniska - 15-20€ w jedną stronę
 • Jedzenie w kawiarniach, upominki - od 100€, zależy od apetytu

Opłaty

Po to, by zarezerwować miejsce w grupie, należy dokonać opłaty rejestracyjnej o wysokości 300 euro. Resztę kwoty można zapłacić przelewem na kartę (nie później niż tydzień przed startem) lub oddać przewodnikowi w pierwszym dniu wędrówki. W razie rezygnacji z wyprawy w trakcie drogi pieniądze się nie zwraca.

Zmiany w programie

W zależności od warunków pogodowych, stanu i wspólnych chęci grupy przewodnik może wnosić zmiany w plan wędrówki.

Warunki zakwaterowania

Mieszkamy z prostych, ale całkiem komfortowych hostelach i hotelikach.

Warunki pogodowe

Zima na Islandii jest ciepła, temperatura rzadko spada poniżej -5. Ale na pewno będą silne wiatry, które powodują, że czujesz tę temperaturę jako -15. Więc trzeba zabrać ciepłe ubrania i kurtki przeciwdeszczowe.

Do udziału w wyprawie jest potrzebny dobry stan zdrowia; lista chorób, przy których aktywna turystyka jest przeciwwskazana, znajduje się tutaj.

Najbliższe wyprawy do Islandii zimą

Plan zimowej podróży do Islandii

Dzień 1. Zbiórka grupy, Reykjavik

Grupa spotyka się z przewodnikiem w zarezerwowanym hostelu w Reykjaviku, najbardziej północnej stolicy świata. Resztę dnia spędzimy spacerując miastem i wybrzeżem oceanu Atlantyckiego. Zobaczymy słynną rzeźbę Sun Voyager, która symbolizuje dążenie do marzeń i odkryć. Potem zwiedzimy luterański kościół Hallgrimskirkja, jest bardzo piękna i z daleka przypomina statek kosmiczny :) Przed kościołem jest pomnik Ejrikssonowi - pierwszemu Europejczykowi, który zwiedził Amerykę. Mówią, że zrobił to jeszcze 500 lat przed Kolumbem, ale po prostu zapomniał wszystkim o tym opowiedzieć.

гуляя по Рейкьявикутур в исландию зимой

Długo nie spacerujemy, bo zimą słońce na Islandii szybko zachodzi. Być może, zobaczymy zorzę polarną nawet w Reykjaviku.

Dzień 2. Złoty krąg Islandii

Wynajmowanym busem ruszamy zwiedzać atrakcje najpopularniejszej trasy turystycznej w kraju - Złoty krąg Islandii. Ta popularność nie jest przypadkowa, bo ta trasa obejmuje wszystkie najpiękniejsze miejsca w okolicach Reykjavika. Zobaczymy złoty wodospad Gudlfoss, potężne potoki którego spadają w otchłań kanionu pod kątem 90 stopni. Potem ogrzejemy się w dolinie gejzerów Haukadalur, gdzie znajduje się już nieaktywny praojciec wszystkich gejzerów - Geysir i jego aktywny brat Stokkur. Co 5-15 minut potężnym potokiem bije na wysokość 20 metrów, zanurzając turystów w chmurę gorącej pary. Potem zobaczymy krajobrazy parku narodowego Tingvelir oraz styk północnoamerykańskiej i eurazjatyckiej płyt tektonicznych. Na noc zatrzymamy się w miasteczku Selfoss.

Гудльфосс зимойтур по исландии зимой

Dzień 3. Wodospad Seljalandsfoss, wodospad Skogafoss

Malowniczą droga nr 1 jedziemy wzdłuż wybrzeża Atlantyckiego i wkrótce zobaczymy wodospad Seljalandsfoss. Nie jest aż taki potężny, ale jest piękny i ma swój sekret - małą ścieżką można przejść z tyłu wodospadu. Jednak trzeba uważać - ścieżka jest śliska, szczególnie zimą. Bliżej południa dojedziemy do kolejnego słynnego wodospadu - Skogafoss. To jedna z wizytówek Islandii. Zostawiamy rzeczy w domkach i wyruszamy na pieszy spacer wzdłuż rzeki Skogau. Kanion rzeki jest niesamowicie malowniczy, mnóstwo wodospadów zachwyca. Spacerujemy tak długo, jak na to pozwala długość zimowego dnia. Mamy nadzieję, że dziś niebo będzie bezchmurne i zobaczymy zorzę polarną nad wodospadem. Najlepszy czas dla obserwacji - bliżej północy.

Сельяландфосссеверное синяие над водопадом Скогафосс

Dzień 4. Czarne plaże Vik, półwysep Dyrhólaey, porzucony samolot

Mały przejazd - i już biegamy czarnymi plażami Vik. Śmiałki mogą się wykąpać w zimnych wodach oceanu Atlantyckiego. Dziś zwiedzamy okolice, wejdziemy na punkt widokowy i zobaczymy słynny “dziurawy półwysep” Dyrhólaey. Jeśli pogoda pozwoli, przed Vik pojedziemy do pozostałości rozbitego samolotu.

ВикВик

Dzień 5. Wodospad Svartifoss, laguna lodowcowa Jokulsarlon

Chyba najpiękniejszy dzień z całego wyjazdu. Laguna lodowcowa Jokulsarlon to nadzwyczajne miejsce, w którym zatrzymuje się czas. Ale przed tym zobaczymy jeden z najbardziej niezwykłych wodospadów Islandii - wodospad-organy Svartifoss. Nocujemy niedaleko laguny lodowcowej, postaramy się sfotografować zorzę polarną. To będzie jedno z najlepszych miejsc na robienie zdjęć.

водопад Свартифосссеверное сияние над голубой лагуной

Dzień 6. Jokulsarlon, dzień zapasowy

Jeśli w przeddzień pogoda nie pozwoli na podziwianie ogni Aurory na tle pływających brył lodowych, spróbujemy szczęścia dzisiaj. Spędzimy dzień w spacerze do największego lodowca Europy - Vatnajokull. Po drodze obserwujemy kotików morskich, których jest tu mnóstwo. Ten dzień też można wykorzystać do zwiedzania innych atrakcji w okolicy.

Серевное сияние и Йокульрсалонохота за северным сиянием в Исландии

Dzień 7. Grota lodowa, Reykjavik

Wracamy do Reykjavika. Po drodze zwiedzimy grotę lodową - kolejny cud Islandii, warty obejrzenia. Zatrzymujemy się w pięknych miejscach i robimy zdjęcia wszystkiego, czego ni zdążyliśmy sfotografować.

Ледяная пещера в ИсландииРейкьявик зимой

Dzień 8. Błękitna Laguna, do domu..

Błękitna laguna to słynny na cały świat ośrodek spa, wiele osób przyjeżdża na Islandię dla zwiedzenia tego miejsca. Już mamy dość zimna i mamy prawo na porcję ciepła. Relaksujemy. Z uśmiechem przypominamy zimno i silne wiatry, które odczuliśmy na swojej skórze podczas polowania na zorzę polarną.

Голубая лагуна Исландиягреемся)

Nie idźcie spać wcześnie

Albo budźcie się w środku nocy. Największe szanse na zobaczenie zorzy polarnej mamy od 00:00 do 02:00, a przecież właśnie za zorzą przyjechaliśmy na kraniec świata. Ale nawet gdy zaśniesz, przewodnik Cię obudzi jeśli zobaczy zorzę.

Zwiedzajcie wszystko

Islandia jest bardzo dalekim krajem, kto wie, kiedy będziecie mogli trafić tu jeszcze raz. Warto zwiedzić wszystkie możliwe miejsca i atrakcje. Nie siedźcie w namiocie, gdy inni kolekcjonują wrażenia!

Zabierzcie kartę chipową

Karty z chipem akceptuje się wszędzie, nawet nie zobaczycie miejscowej waluty. Natomiast z kartą magnetyczną mogą być problemy. Oprócz tego nie zapomnijcie o tym, by zgłosić w banku usunięcie limitu na operacje za granicą.

Zabierzcie kamerę, zapasową kartę pamięci, jeszcze i jeszcze jedną

A także zapasowe akumulatory. Krajobrazy na tyle piękne i niezwykłe, że trudno nie robić zdjęć. Będzie szkoda, gdy skończy się pojemność karty albo nagle rozładuje się bateria.

Spróbujcie miejscową kuchnię

Oczywiście, to nie będzie tanio, ale można sobie pozwolić na jeden obiad w islandzkiej restauracji. Możecie zamówić narodowe dania, zwróćcie szczególną uwagę na owoce morza i słynny steki z baraniny. Co prawda, te steki możemy sami zasmażyć na ostatnią kolację. Jeśli jesteście pewni swojego żołądka - spróbujcie zgniłe mięso rekina.

Nie oszczędzajcie na sprzęcie

Kupcie dobry jakościowy sprzęt. W tej wyprawie odczujcie zalety drogich membran w porównaniu do tanich.

Ta wyprawa do Islandii jest umiarkowanie trudna i nie potrzebuje szczególnych zdolności fizycznych i umiejętności technicznych. Ale najlepiej będzie trochę zainteresować się bieganiem przed wyprawą - piesza droga stanie się łatwiejsza, więc będziecie mogli w pełni odczuć piękno północnej krainy.

Żeby uczestniczyć w podróży, należy wypełnić kwestionariusz uczestnika, doczekać się naszego potwierdzenia i kupić bilety, wnieść opłatę rejestracyjną, zebrać niezbędny sprzęt i terminowo przybyć na miejsce spotkania.

Zakup biletów do Islandii

Należy kupować bilety na ile można wcześnie, ponieważ bliżej startu cena może wyrosnąć o półtora razy. Niestety, lotów bezpośrednich nie ma - tylko przesiadka. Najbardziej wygodne rozwiązanie należy wybrać samodzielnie, wszystko zależy od punktu startowego. Cena biletów wynosi od 700$ w dwie strony. W razie jakichkolwiek trudności możecie zwrócić się do nas - pomożemy w zakupie.

Opłata rejestracyjna

W celu rezerwacji miejsca w grupie należy wnieść opłatę rejestracyjną o wysokości 230 euro. Można to zrobić na stronie - wybrać formę opłaty.

Zbiórka grupy

Miejsce spotkania - lotnisko Reykjavika lub camping. Wszystko zależy od czasu przylotu uczestników. 7-10 dni przed wyprawą wysyłamy szczegółowe informacje oraz dane kontaktowe przewodnika.

Sprzęt do trekkingu

Z pełną listą sprzętu ze zdjęciami i objaśnieniami można się zapoznać tutaj

Wielka czwórka

 • namiot - dobry, dwuwarstwowy, o wysokiej wodoodporności
 • plecak - najlepiej jakościowy, z nieprzemakalnej tkaniny. Dla kobiet - 65-80 litrów, dla mężczyzn - 80-90 litrów
 • śpiwór - północne lato jest surowe, więc należy zabrać ciepły śpiwór. Temperatura komfortu 0…+2 stopni. Obowiązkowo należy zapakować w pakiet hermetyczny. Zresztą, jak i inne rzeczy.
 • Karimata - może być najzwyklejsza.

Ubranie

 • czapka - obowiązkowo; ciepła czapka lub zimowy buff.
 • kurtka membranowa - górna warstwa ubrania musi być nieprzemakalna i odporna na wiatr
 • spodnie - też najlepiej membranowe spodnie do trekkingu, ale mogą być zwykłe nieprzemakalne i lekkie
 • czapka/ buff do nakrycia głowy w dzień
 • 2 polary - jeden ciepły, drugi lekki. Lub sweterek i gruby sweter wełniany
 • zestaw bielizny termoaktywnej - zazwyczaj zabieram spodnie i dwie koszulki. W jednej chodzę, drugą ubieram na postoju. Jeśli nie posiadacie bielizny termoaktywnej - możecie zabrać kalesony i sweterek
 • koszulka (t-shirt) - 1-2, zamiast nich mogą być koszulki termoaktywne
 • rękawiczki - polarowe, lekkie, ciepłe (nawet gdy są mokre), szybko wysychają
 • latarki - nie obowiązkowo
 • skarpetki - 2-3 pary, najlepiej termo
 • skarpetki do spania - cieplutkie, dla zimnych nocy
 • strój kąpielowy - nie obowiązkowo
 • bielizna
 • kurtka przeciwdeszczowa / ponczo - nawet jeśli ubranie jest nieprzemakalne

Obuwie

 • buty - dobre buty trekkingowe. Grunt wulkaniczny, po którym będziemy chodzić, jest twardy i ostry, tak że obuwie szybko się psuje. Buty muszą być o grubej podeszwie, nieprzemakalne. Najlepiej, gdyby to były specjalizowane buty trekkingowe.
 • sandały - na szlaku będą brody, które będziemy przechodzić w sandałach. Muszą mieć grube podeszwy o mieć dobrą fiksację na nodze. W zwykłych klapkach też da się przejść, ale będzie to niebezpieczne i nieprzyjemne.
 • adidasy - dodatkowa para obuwia. Jeśli jesteście pewni swoich butów (że nie zepsują się, nie będzie obtarcia) - można nie brać.

Inne

 • rain-cover - jeśli nie macie płaszczu-ponczo (ten, który pokrywa idącego razem z plecakiem), obowiązkowo zabieramy rain-cover (przeciwdeszczowe pokrycie do plecaka)
 • mata do siedzenia - nie obowiązkowa, ale potrzebna rzecz. Zazwyczaj ci, kto nie zabrał ją ze sobą, żałują o tym.
 • pakiety plastikowe - żeby zachować ubranie przed deszczem. Dobrze pasują mocne worki na śmieci. Należy także zabrać kilka dużych, żeby tam mógł zmieścić się plecak - przyda się w transportowaniu bagażu na lotnisku i przechowywaniu plecaka na noc (żeby się nie nawilżyły)
 • latarka czołowa - nie wyobrażam sobie wyprawy bez latarki, ale Islandia to wyjątek. Tu może być jaśnie do 22 godzin na dobę. Ale wszytko jedno poleciłbym zabrać latarkę.
 • kubek, łyżka, talerz, nóż - nie ceramika.
 • butelka na wodę - zwykła, 1-2 l pojemności
 • dokumenty i pieniądze - nie zapominamy zapakować w hermetyczne worki
 • okulary przeciwsłoneczne
 • krem do opalania - chociaż słońce bywa rzadko, ale jest bardzo aktywne, prawie jak na wysokościach. Można się oparzyć!
 • przedmioty do higieny osobistej - mydło, szampon, pasta i szczoteczka do zębów. Zabieramy w małych ilościach. Można wziąć jeden komplet na kilka osób (oprócz szczoteczki do zębów :) )
 • papier toaletowy
 • pudełko zapałek
 • kijki trekkingowe - przydadzą się podczas przechodzenia w bród i odciążą nogi. Jednak nie są obowiązkowe
 • kamera - nie zapominamy o dodatkowym komplecie akumulatorów, o ile pogoda jest wilgotna i zimna, więc będą rozładowywać się szybciej niż zazwyczaj.

  Ogólna waga rzeczy w plecaku nie może przewyższać 12-14 kg.

Najlepsze opinie: