Lista naszych wypraw

Cześć! Tutaj możesz wybrać swoją wymarzoną wyprawę. Sortuj wyprawy według regionu, typu, trudności i daty. Jeśli podoba Ci się dużo wypraw i nie możesz się zdecydować, gdzie pójść tym razem - napisz do nas i pomożemy wybrać najlepszą opcję! Do zobaczenia na ścieżkach!

Zimowe wejście na Howerlę i Petros 2017
Daty
Dni
4 dni.
Kilometrów
25 km
Trudność
średnia
Cena
65 €
Miejsce startu
Iwano-Frankiwsk przed 11:00, Łazeszczyna przed 13:00
Miejsce finiszu
Iwano-Frankiwsk 16:00, Jasinia 13:00
img

Wielu z was już chyba było na najwyższym szczycie Karpat ukraińskich - znanej i lubianej przez nas Howerli. Większość wejść odbywa się w letnim okresie, my proponujemy wejść na Howerlę zimą. Nawet jeśli nie masz podobnego doświadczenia, ale bardzo chcesz wejść na najwyższy szczyt Ukrainy - połowę drogi już masz za sobą. Z nami spełnisz swoje marzenie! Nie ma co ukrywać - czasem Howerla niezbyt gościnnie spotyka turystów i ujawnia swój zmienny górski humor - wszystko ukrywa mgła, zasypuje śnieg, zawiewają wiatry i zapada mróz. Ale najczęściej ma dobry humor, co pozwala nam wejść na szczyt, podziwiać przepiękne widoki zaśnieżonych grzbietów górskich i cieszyć się ze swojej wytrwałości. Po tym wyczynie na nas czeka wieczorna huculska łaźnia i smaczna świąteczna kolacja w naszym domku.

Po Howerli proponujemy wejść na jej sąsiada - górę Petros. Jest mniej popularny, ale jeszcze bardziej surowy. Zimowe wejście na Petros - to prawdziwe wypróbowanie, które razem przejdziemy!

TRASĘ LETNIEGO WEJŚCIA ZNAJDZIESZ TUTAJ >>>

Poznaj Nepal - trekking, rafting, safari na słoniach
Daty
Dni
13 dni.
Kilometrów
55 km
Trudność
niska
Cena
1260 $
Miejsce startu
Katmandu
Miejsce finiszu
Katmandu
img

Nepal to jedyne hinduistyczne państwo na świecie, położone na stokach majestatycznych Himalajów, pomiędzy dwóch pradawnych cywilizacji Chin i Indie. To kraj dawnej kultury i egzotyki, zaśnieżonych szczytów i mnóstwa pagód, rododendronów i słoni, bogatych pałaców i dawnych bóstw, rozmaitych tradycji i fascynującego połączenia buddyzmu i hinduizmu. Stolica Nepalu - miasto Katmandu - jest skarbnicą i ośrodkiem pradawnej sztuki hinduistycznej i buddyjskiej. Ilość świątyń równa się ilości budynków mieszkalnych, ilość czczonych bóstw jest bliska do ilości mieszkańców. Z doliny Pokhary można podziwiać pięć szczytów Annapurny. Przed zwiedzaniem Pokhary na nas czeka trzygodzinny spływ górską rzeką Trisuli. Nie zapomnimy również o parku narodowym Chitwan - to przepiękne miejsce, w którym można zobaczyć różnych egzotycznych zwierząt i pojeździć na słoniu. Ta podróż nie jest sportowa, dlatego pasuje każdemu niezależnie od wieku.

Wyprawa na grzbiet Czarnohora
Daty
Dni
6 dni.
Kilometrów
58 km
Trudność
średnia
Cena
150 $
Miejsce startu
Iwano-Frankiwsk, dо 10:00
Miejsce finiszu
Iwano-Frankiwsk 18:00
img

Wyprawa na grzbiet Czarnogórski to naprawdę wyjątkową możliwość! Przecież na tym szlaku nie tylko wejdziecie na najwyższe szczyty Ukrainy (w tym - na Howerlę), ale będziecie mogli obserwować przepiękne jeziora górskie - Niesamowite i Brebeneskuł - oraz zobaczyć niezwykłe ruiny dawnego obserwatorium Biały Słoń na szczycie Pop-Iwan. Zobaczcie Karpaty od środka!

Trekking do Annapurny (Annapurna Base Camp)
Daty
Dni
13 dni.
Kilometrów
95 km
Trudność
średnia
Cena
780 $
Miejsce startu
Катманду
Miejsce finiszu
Катманду
img

Trekking do bazy pod Annapurną (ABC) to trasa o pomiarkowanej trudności, pasuje tym, kto lubi egzotykę i góry, ale nie chce za dużo się trudzić. Mimo surowej sławy Annapurny nasi turyści nawet nie zdążą się zmęczyć - pokonujemy trasę krótkimi odcinkami. Prawie każdy to inna strefa klimatyczna (całe sześć) i będziemy mogli odczuć nadzwyczajną rozmaitość przyrody Nepalu: szumiąca dżungla, szybkie lodowe rzeki i wodospady, górskie źródła i nareszcie zapierające dech w piersiach panoramy zaśnieżonych szczytów himalajskich.

Nasza wyprawa do Annapurny o wspaniała możliwość poczuć się w centrum tej tajemniczej krainy, spotkać się twarzą w twarz z pradawnym Himalajami, dotknąć mistycznych świątyń Nepalu, odczuć aromat kwitnących rododendronów.

Jesteś szczęściarzem, że trafiłeś do nas, bo mamy lepszy program tego trekkingu! To nie tylko słowa, to wynik kolejnych ulepszeń po każdej odbytej wyprawie.

Trekking pod Everest
Daty
Dni
15 dni.
Kilometrów
75 km
Trudność
wysoka
Cena
780 $
Miejsce startu
Katmandu
Miejsce finiszu
Katmandu
img

Everest ... Ten szczyt, niewątpliwie najsłynniejszy na świecie, jest związany z mnóstwem legend i podań. Każdy słyszał, wielu się interesowało, ale tylko niektórzy ośmielili się podejść bliżej - tylko najbardziej ciekawi i żądni przygód. Chociaż tak naprawdę trekking do bazy pod Everestem jest dostępny prawie każdemu. A przecież jeszcze do 50-ch lat XX wieku do Nepalu w ogóle nie można było trafić.

Niezwykłą cechą małego Nepalu jest to, że jego tereny obejmują od razu sześć stref klimatycznych, i że właśnie tutaj - oprócz Czomolungmy (8845 m), lub też Mount Everest, lub Sagarmatha - leży połowa najwyższych szczytów świata o wysokości więcej niż 8000 metrów.

Jednym z punktów trekkingu pod Everest jest buddyjski klasztor Thyangboche. Na szlaku do niego, jak, zresztą, na całym szlaku przed oczami odkrywają się spektakularne widoki słynnych gór himalajskich, u podnóża ukrytych wiecznie zielonymi lasami, z zaśnieżonymi skalistymi stokami i wieńcem z lodowcowych szczytów.

Nepal to gościnny kraj, ale odkryć go może tylko aktywny, silny i odważny. Może, do takich należysz?

Wyprawa w Turcji - Droga Licyjska
Daty
Dni
12 dni.
Kilometrów
125 km
Trudność
średnia
Cena
330 $
Miejsce startu
Antalya
Miejsce finiszu
Antalya
img

Gdy słyszymy słowo “Turcja” wyobraźnia produkuje obrazki z ulotek reklamowych - luksusowych hoteli, czystych basenów i ciepłym morzem Czarnym. Dość stereotypów! W rzeczywistości Turcja to nadzwyczajny kraj z malowniczą przyrodą, kraina groźnych gór i kanionów, morze Śródziemne i Czarne oraz mnóstwo dawnych zabytków stworzonych rękami człowieka. Przejdziemy się autentycznymi tureckimi wioskami w oddali od szumu miast i poznamy życzliwych miejscowych ludzi. Będziemy się opalać i kąpać na przepięknych plażach i zatokach wybrzeża Antalyi. Między innymi, wyprawa Drogą Licyjską jest jednym z najpopularniejszych szlaków turystycznych Europy. Nadzwyczaj piękne miejsca Orientu urozmaicą życie i pokażą Turcję w innym świetle. Przygody czekają, nie zwlekaj!

Od razu po drodze Licyjskiej gorąco polecamy wybrać się do Kapadocji

Nadzwyczajna Kapadocja
Daty
Dni
5 dni.
Kilometrów
40 km
Trudność
niska
Cena
110 $
Miejsce startu
Antalya, Goreme
Miejsce finiszu
Goreme, Antalya
img

Kapadocję nierzadko nazywają sercem współczesnej Turcji. Przyciąga swoją historią, geografią i naprawdę nadzwyczajnym pięknem. Od dawnych czasów W Kapadocji jedna narodowość zmieniała inną – tu mieszkali Medowie, Persowie, Hetyci, Frygowie, Macedończycy, Rzymianie, Bizantyjczycy, Turcy-seldżucy, Osmanowie. Kapadocja jest położona na niedużym płaskowyżu na wysokości 1000 metrów nad poziomem morza, którego krajobraz w ciągu tysięcy lat kształtowały wulkany, woda i wiatr. Ale turyści przyjeżdżają tu nie tylko z powodu wyjątkowych krajobrazów Kapadocji, ale też żeby zobaczyć górskie klasztory z dawnymi freskami, wielopoziomowe podziemne miasta i inne pradawne zabytki tej części Turcji. Park narodowy Goreme z mnóstwem jaskiń znalazły się na liście kulturowego i przyrodniczego dziedzictwa światowego UNESCO – nic zresztą dziwnego, bo na świecie prawie nie istnieje czegoś podobnego. Dołącz do wyprawy, i zaczarowana kraina na pewno dotknie strun Twego serca!

Wejście na Howerlę i Petros
Daty
Dni
3 dni.
Kilometrów
34 km
Trudność
niska
Cena
95 $
Miejsce startu
Iwano-Frankiwsk, do 12:00
Miejsce finiszu
Iwano-Frankiwsk, po 18:00
img

Wejście na Howerlę - to trzy dni, pełne przygód. Trasa wyprawy o średniej trudności jest bardzo rozmaita i piękna. W te trzy dni postaramy się zdążyć jak najwięcej. Do domu wrócicie z ogromem pozytywnych wrażeń, odżywieni górską energią i trochę zmęczeni. Podczas tak krótkiej wyprawy wejdziecie na Howerlę i Petros - najpopularniejsze i jedne z najpiękniejszych szczytów Karpat ukraińskich. Są dwa warianty wejścia - jeden łatwiejszy, przez Łazeszczynę, drugi ciekawszy - zaczynający się z Kwasów (lub Jasini). Dołącz do nas!

Wyprawa na Świdowiec i Gorgany
Daty
Dni
6 dni.
Kilometrów
55 km
Trudność
średnia
Cena
150 $
Miejsce startu
Iwano-Frankiwsk, do 10:00
Miejsce finiszu
Iwano-Frankiwsk, po 18:00
img

Czeka na was rozmaita wyprawa na dwa całkowicie różne, nie podobne do siebie, ale równie piękne grzbiety Karpat. Pierwszy ma nazwę Świdowiec - tu jest wiele czystych górskich jezior i niestrome, pokryte trawą stoki. Szczyty gór powoli zmieniają się w przełęczy, które znów po cichu wyrastają do szczytów, i czasem mrugają niebieskimi oczami jezior. Gorgany - drugi region - jest kamienisty lub zarośnięty lasem iglastym. Ten grzbiet wygląda na bardziej surowy, ale tak samo atrakcyjny. Na trasie spotkacie mnóstwo wspaniałych widoków i przygód!!

Kamieniste zbocza Gorganów
Daty
Dni
6 dni.
Kilometrów
72 km
Trudność
średnia
Cena
150 $
Miejsce startu
Iwano-Frankiwsk, do 10:00
Miejsce finiszu
Iwano-Frankiwsk, po 18:00
img

Wypoczynek wśród zielonych i skalistych szczytów Karpat ukraińskich - cudowny pomysł na urlop. Szczyty masywu górskiego Gorgany czekają! Tu, w dziewiczych, dzikich lasach, wśród gór, możemy wypełnić płuca kryształowym powietrzem pachnącym igłami świerków, wypocząć od codziennej rutyny i wspaniale spędzić czas. Gorgany to dość oddalony region, dlatego nie schodzili go dziesiątki tysięcy ludzi, pasmo górskie pozostaje izolowane. Tu wiatr kołysze świerki i choinki, na stokach gór szepczą się strumyki. Bonusem do menu będą jagody jeżyny, maliny i borówki rosnące na szlaku. Zapomnijmy o szarości zadymionego miasta! Gorgany pomalują życie w nowe, jaskrawo-zielone kolory. :)

Wyprawa w Turcji z dziećmi - zatoki morza Śródziemnego
Daty
Dni
8 dni.
Kilometrów
70 km
Trudność
niska
Cena
360 $
Miejsce startu
Antalya
Miejsce finiszu
Antalya
img

Turcja, którą lubi mnóstwo turystów, to nie tylko kraj luksusowych hoteli z basenami i ozdobnymi chodnikami, to kraj bogaty w nadzwyczajną naturę, dawne zabytki historii, zachwycające legendy i podania. Te tureckie cuda można zobaczyć na własne oczy i nawet zabrać ze sobą dzieciaków. Trasa wzdłuż brzegu morza Śródziemnego jest nietrudna, więc na wyprawę mogą pójść nawet najmłodsze dzieci. Małych i dorosłych zainteresują ruiny dawnego licyjskiego miasta Olympos, tajemnicza słynna Chimera - ogniowa góra, i żółwie plaże.

Przez prawie połowę czasu w drodze podziwiamy niezwykłe widoki morza Śródziemnego. Na szczyty gór nie wchodzimy. Przejdziecie popularną wśród turystów drogą Licyjską - mamy do pokonania jej malowniczy odcinek leżący wzdłuż brzegu z jego malowniczymi zatokami i plażami. Sporo świeżego morskiego powietrza, kąpiel w ciepłych wodach morza Śródziemnego - gościnna Turcja czeka na Ciebie!

Wyprawa na Howerlę i Petros
Daty
Dni
6 dni.
Kilometrów
45 km
Trudność
niska
Cena
150 $
Miejsce startu
Iwano-Frankiwsk, do 10:00
Miejsce finiszu
Iwano-Frankiwsk, po 18:00
img

Ta wyprawa na Howerlę i Petros nie jest trudna, daje możliwość zobaczyć ukraińskie i częściowo rumuńskie Karpaty z najwyższych szczytów Ukrainy. Można wydać mniej czasu, żeby wejść na Howerlę, ale dlaczego nie pooddychać karpackim powietrzem, pocieszyć się z górskich krajobrazów bez pośpiechu? Bliżej końca trasy możecie się poczuć jako prawdziwy, aktywny turysta. Musicie dać Karpatom szansę, by zostawiły swój ślad w waszym sercu.

Jeśli wyprawy na Howerlę i Petros nie ma w rozkładzie, polecamy zwrócić uwagę na:

Trekking na Islandii - Lądowanie na Marsie
Daty
Dni
13 dni.
Kilometrów
85 km
Trudność
średnia
Cena
750 €
Miejsce startu
Reykjavik
Miejsce finiszu
Reykjavik
img Метка рекомендуемого похода

Człowieka zawsze przyciągało niebo, gwiazdy, przygody, i powodów na to było wiele. Ktoś chciał zbadać nieznane, ktoś rozszerzyć granice swoich możliwości, ktoś chciał odczuć wolność, ktoś - odnaleźć nowe światy. Podróż do kosmosu stała się marzeniem dla wielu i wielu ludzi, jednak mimo szybkiego rozwoju technologii ten cel nie jest jeszcze łatwo osiągalny. Ale po to, by trafić do zupełnie innego świata i poczuć się jak na obcej planecie, nie obowiązkowo lecieć na Mars! Rodzima Ziemia podarowała nam cudowne, nadzwyczajne i niezwykłe miejsce. gdzie patrzysz pod nogi i nie możesz uwierzyć, że to wszystko dzieje się naprawdę, że pod nogami jest zwykła ziemska powierzchnia, a nad głowami to samo Słońce. Tym miejscem jest wyspa Islandia. Zachwyca. mówi w swoim, niezwykłym i pięknym języku gejzerów, rzek, wodospadów, wulkanów, lodowców, ma swój wyjątkowy charakter.

 

O Islandii marzycie nie tylko wy!

Wyprawa na grzbiet Marmaroski
Daty
Dni
6 dni.
Kilometrów
57 km
Trudność
średnia
Cena
150 $
Miejsce startu
Iwano-Frankiwsk, dо 10:00
Miejsce finiszu
Iwano-Frankiwsk 18:00
img

Grzbiet Marmaroski to dziki zakątek Karpat, przez który ciągnie się granica ukraińsko-rumuńska. Tu jest sporo miejsc nie zdeptanych nogą człowieka, a więc natura pozostaje dziewicza przed wzrokiem ciekawego turysty. Tu można zobaczyć górskie strumyki i błyskotliwe wodospady, spacerować po dzikim lesie i zajrzeć do głębokiego urwiska, złączyć się z naturą i niepowtarzalnym górskim krajobrazem. Marmarosz to jeden z obowiązkowych punktów na mapie ukraińskiego turysty, ponieważ ten region z miłością i nie bez powodu nazywają “Huculskie Alpy”.

Wyprawa do Norwegii - Serce Północy
Daty
Dni
12 dni.
Kilometrów
125 km
Trudność
wysoka
Cena
385 €
Miejsce startu
Oslo
Miejsce finiszu
Oslo, Bergen
img

Norwegia jest słynna ze swoich mitów i legend. Chyba każdy chłopczyk słyszał wojowniczych wikingach i bajkowych trollach, zamieszkujących góry. I nawet w dorosłym wieku oni często nie zapominają o marzeniu, żeby ich spotkać lub przynajmniej zobaczyć ojczyznę tych mitycznych bohaterów. “Serce Północy” - to jedna z najlepszych opcji, by wcielić swoje marzenia.

Prawie cały szlak wyprawy leży w malowniczym parku narodowym Jotunheimen. Górskie krajobrazy są wspaniałe, mimo niedużych wysokości. Na nas czeka dziewicza, nie dotknięta przez cywilizację natura - zwinne fiordy, otoczone przez ogromne strome skały, wieczyste lodowce, burzliwe górskie rzeki i szumiące wodospady, gęste zielone lasy i piękne jeziora, w których cicho kołysze się niebo. W tutejszych lasach są nie tylko zające i wiewiórki - można również spotkać bardziej rzadkie zwierzęta: rysie, jelenie, rosomaki, wilki i nawet niedźwiedzie. Podczas wyprawy Norwegią spotkamy prawdziwych naturalnych olbrzymów tego kraju - wejdziemy na najwyższy szczyt Galdhopiggen (2469 m), zobaczymy przepiękny wodospad Vettifossen, oraz “króla fiordów” Songefiord.

Po tym treku polecamy od razu wyruszyć do Języka Trolla!

Wyprawa w Karpaty na święta majowe
Daty
Dni
9 dni.
Kilometrów
98 km
Trudność
wysoka
Cena
230 $
Miejsce startu
Iwano-Frankiwsk, do 10:00
Miejsce finiszu
Iwano-Frankiwsk, po 18:00
img

Wszyscy lubią dni wolnego w pracy lub na studiach. Musimy korzystać z takiej możliwości na sto procent, spędzić czas nie tylko z korzyścią, ale również z przyjemnością. Dlatego proponujemy wspaniałą trasę wyprawy na święta majowe, łączącą w sobie najpopularniejsze ścieżki turystyczne i dzikie, dziewicze miejsca Karpat ukraińskich. 9 dni w górach, pełne wspaniałych krajobrazów i klimatu wolności, wśród ludzi, którzy lubią góry nie mniej, niż Wy - to niezapomniane wrażenia i dobry humor do następnego urlopu.

Wyprawa na Chomiak i Siniak
Daty
Dni
3 dni.
Kilometrów
24 km
Trudność
niska
Cena
95 $
Miejsce startu
Iwano-Frankiwsk, do 10:00
Miejsce finiszu
Iwano-Frankiwsk, po 18:00
img

Ta wyprawa na Chomiak i Siniak pasuje tym, kto jest bardzo zajęty, nie może zostawić pracę na długo albo po raz pierwszy staje na ścieżkę turysty i nie jest pewny swoich sił. Trzy dni wyprawy są pełne, przejazdy do miejsca startu i powrotne zajmują tylko godzinę-półtory, nie trzy-cztery, jak w reszcie wypraw karpackich. Mimo że ta wyprawa jest krótka, nie myślcie, że będzie nudno albo zbyt łatwo.

Wokół Annapurny + jezioro Tilicho i Poon Hill
Daty
Dni
20 dni.
Kilometrów
160 km
Trudność
wysoka
Cena
1020 $
Miejsce startu
Katmandu
Miejsce finiszu
Katmandu
img

ТTrekking wokół Annapurny – to nadzwyczajna podróż w najwyższe góry, których głęboki spokój na zawsze zostawi ślad w Twoim życiu. Trasa tej wyprawy leży przez różne strefy klimatyczne - zaczyna się w zielonej dżungli i ciągnie się aż do śnieżnej bieli kamienistych górskich szczytów i przełęczy. Wsiąkniesz piękno krajobrazów i panoram najwyższych górskich masywów planety. Trek wokół Annapurny to jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych szlaków turystycznych na świecie. Odkryj Nepal - miejsce, w którym fantastycznie łączą się natura i tysiącletnie dziedzictwo kultury ludzkości!

UWAGA! To jest stary nieoptymizowany program, jeśli chcesz przejść przepiękny trek wokół Annapurny - zobacz =>.

Wodospady Gorganów
Daty
Dni
6 dni.
Kilometrów
70 km
Trudność
średnia
Cena
150 $
Miejsce startu
Iwano-Frankiwsk, do 10:00
Miejsce finiszu
Iwano-Frankiwsk, po 18:00
img

Na nas czeka dość łatwa sześciodniowa wędrówka w Karpaty. Podczas wyprawy będziemy podziwiać skaliste grzbiety, górskie szczyty i przepiękne wodospady z czystą, jak dziecięce łzy, wodą. Zobaczymy piękno czterech najpiękniejszych wodospadów karpackich - Buchtowieckiego, Maniawskiego, Dziewicze Łzy i Probij. Oprócz tego wejdziemy na kilka karpackich szczytów i pospacerujemy grzbietem górskim, zobaczymy wspaniałe widoki Gorganów, a także kupimy upominki na znanym drewnianym targu w miasteczku Jaremcze. Zanurzymy się w historię dawnej Ukrainy na ścieżce Dobosza. Ten szlak jest tak rozmaity, że spodoba się każdemu.

Trekking w Langtang
Daty
Dni
13 dni.
Kilometrów
112 km
Trudność
średnia
Cena
840 $
Miejsce startu
Katmandu
Miejsce finiszu
Katmandu
img

Trek w Langtangzachwyci swoimi barwami i rozmaitymi krajobrazami. W ciągu jednego dnia można będzie zwiedzić upalną tropikalną dżunglę i pustynne wysokogórskie tereny. A trochę później pospacerować wśród wieloletnich lodowców. Lazurowy spokój jezior i chmury płynące pod nogami będą o wiele więcej spektakularne, niż zdjęcia, który kiedykolwiek widzieliście. Kwitnące lasy rododendronów, zarośla paproci, egzotyczne ptaki i zabawne małpki będą przyjemnym dopełnieniem trasy. Zapoznanie się z miejscowym ludem i jego religią doda niepowtarzalnego rodzynku do ogólnych wrażeń z wyprawy Nepalem.

Na treku w dolinie Langtang nie spotkacie tłumów turystów, jak na popularnych trasach trekkingu pod Everest lub Annapurnę. W lodżach zawsze są wolne miejsca. To nie może nie cieszyć, przecież do Himalajów wyruszamy w poszukiwaniu wewnętrznego spokoju, zostawiając bieganinę i męczącą codzienność.

Trekking do Języka Trolla
Daty
Dni
6 dni.
Kilometrów
42 km
Trudność
wysoka
Cena
260 €
Miejsce startu
Bergen
Miejsce finiszu
Bergen
img

Język Trolla (Trolltunga) - jedno z najbardziej słynnych, nawet legendarnych miejsc ne tylko w Norwegii, ale i na całym świecie! Każdy widział nadzwyczajne zdjęcia, zrobione na Języku, na sam widok których serce bije częściej. W ten moment każdy pomyślał: “Ale fajne! Gdyby mi takie zdjęcie...” I zrodziło się nowe marzenie. Marzenie o tym, by posiedzieć na skale nad 600 metrami otchłani. Marzenie to proponujemy wcielić w naszej wyprawie do Języka Trolla! Zapomnijcie strach, zgłaszajcie się na wyprawę!

Między innymi, siedzieć nad przepaścią nie jest takie straszne, jak wygląda na zdjęciach :)

Przed trekkingiem na Język Trolla polecamy przejść park narodowy Jotunheimen

Borówkowa Borżawa i wodospad Szypot
Daty
Dni
6 dni.
Kilometrów
54 km
Trudność
niska
Cena
150 $
Miejsce startu
Lwów, 07:00
Miejsce finiszu
Wołowiec, 18:00, Lwów 20:00
img

Jeśli chcecie świetnie spędzić czas, zdobyć maksimum wrażeń w krótki termin, nawiązać nowe przyjaźnie, wypróbować siebie w roli turysty i nie martwić się o szczegóły planowania wypoczynku - zapraszamy w naszą wyprawę w Karpaty! Komfortowy i jakościowy wypoczynek jest zapewniony - zaczynając od spotkania z przewodnikiem na dworcu i kończąc na pożegnalnych prezentach i certyfikatach. Od was jest potrzebne tylko zgłoszenie o udział, resztę załatwimy! Pokażemy najpiękniejsze zakątki Borżawy i opowiemy wiele ciekawych historii i legend o tym kraju!

Kołoczawa i jezioro Synewyr
Daty
Dni
6 dni.
Kilometrów
66 km
Trudność
średnia
Cena
150 $
Miejsce startu
Iwano-Frankiwsk, do 10:00
Miejsce finiszu
Iwano-Frankiwsk, po 18:00
img

Ta trasa jest bardzo niezwykła i łączy w sobie program turystyczno-estetyczny i kulturalny. Zobaczymy nadzwyczajne jezioro Synewyr i zwiedzimy różne muzea w Kołoczawie. Także na nas czekają górskie szczyty i wspaniały park narodowy Synewyr! Jeśli marzycie o pięknie karpackich gór i nowych wrażeniach - ta wyprawa jest dla was!

Wyprawa na Cypr - ścieżka Afrodyty
Daty
Dni
9 dni.
Kilometrów
80 km
Trudność
niska
Cena
320 €
Miejsce startu
Larnaka
Miejsce finiszu
Larnaka
img

Cypr to wyjątkowy kraj. Nawet zimą jest ukryty zielenią, świeci słońce. można na w pół rozebranym spacerować po brzegu morza Śródziemnego. To kraj, w którym trekking jest szczególnie łatwy i przyjemny. Jeśli chcesz odczuć zapach bryzy, wykapać się w morzu, zanurzyć się w grecką kulturę, mieszkać w namiotach i niezbyt się wysilać - zapraszamy na wyprawę zachodnim wybrzeżem Cypru! Na nas czeka niezapomniana podróż, przyroda o morze, kontrast między ciepłem wybrzeża a świeżością kanionu Avakas. Cypr jest wspaniałym miejscem na wyprawę. Dołącz!

Polecamy dla początkujących i rodzin z dziećmi! Wyprawa jest dopasowana najpierw do możliwości początkujących, nie sportowców. Przejścia po 10 km, południowa sjesta, ciepłe morze - to sprawia, że wędrówka jest idealna do pierwszego zapoznania z życiem turysty. Zabierzcie ze sobą dzieci, im na pewno się spodoba!

Trek do górnego Mustangu - Zakazane królestwo Lo
Daty
Dni
17 dni.
Kilometrów
170 km
Trudność
średnia
Cena
1910 $
Miejsce startu
Katmandu
Miejsce finiszu
Katmandu
img

Nowość

Mały Tybet - często słyszymy tę nazwę, kiedy chodzi o górny Mustang. To jest prawdą , przecież ze względu geografii i kultury zakazane królestwo Lo jest bliższe Tybetu, niż Nepalu. Oprócz tego, jest położone bliżej dawnego Tybetu (tego wymarzonego), niż współczesny Tybet chiński, zmieniony przez kulturowy i wojskowy wpływy.

Małe wioski górnego Mustangu leżą na brzegach rzeki Kali-Gandaki i jej dopływów, przekraczających suchy płaskowyż Tybetański. Krajobrazy są odpowiednie - żółta pustynia górska, przekreślona nićmi rzek. Bardzo rzadko spotyka się zielone rajskie zakątki - oazy, w których leżą rzadkie wsie.

Przez dłuższy czas do regionu górnego Mustangu nie wpuszczano turystów (aż do 1992 roku), dzięki czemu zachowała się autentyczna kultura rdzennych Tybetańczyków. Tu ludzie dotychczas wierzą w demony i wyższe siły, wyznają unikalną religię Bon wplecioną w buddyzm, szanują swojego króla i cały czas obracają modlitewne młynki. Tu mieszkają szczęśliwi ludzie, którzy nie znają co to jest internet i dopiero zaczęli przyzwyczajać się do zachodnich turystów. Między innymi, turystów póki co nie jest za wiele. Tutaj nie ma tłumów jak na popularnych szlakach, przecież permit (zezwolenie) jest dość drogi (500 $ na 10 dni) i liczna jest ograniczona. Ale mimo wysoką cenę i ograniczenia co rok więcej turystów przenika do zamkniętego królestwa Lo, niesie cywilizacje i “psuje” kulturę. Trzeba zdążyć tu trafić jak najwcześniej, póki górny Mustang nie zgubił swojej szczególnej wyjątkowości.

Wędrówka Islandią północną - Inny świat
Daty
Dni
14 dni.
Kilometrów
86 km
Trudność
średnia
Cena
635 €
Miejsce startu
Reykjavik
Miejsce finiszu
Reykjavik
img

Nowość

Chyba każdy widział w internecie fantastyczne zdjęcia Islandii. U wielu pojawiła się myśl: “Fajne by było to zobaczyć! To jakiś inny świat...”. Już mamy znakomitą trasę w południowej części, teraz ułożyliśmy nie mniej pełny i barwny program wyprawy na północnej części kraju. W dwa tygodnie wędrówki zwiedzicie najbardziej znaczące miejsca Północy i nazbieracie wrażeń na całe życie. Dwa nasze programy obejmują prawie wszystkie ciekawostki Islandii. Więc właśnie z Kuluarem możecie poznać ten kraj.

Wędrówka Islandią to wyprawa do innego świata. Tu wszystko jest dla nas niezwykłe - od obyczajów mieszkańców do fantastycznych zjawisk przyrody. Każdy dzień będziemy odkrywać nowe miejsca i krajobrazy. Piękno będzie na tyle intensywne, że mózg przez kilka miesięcy będzie się adaptował i uświadamiał ten ogrom.

Polecamy tę wyprawę zarówno początkującym, jak i tym, kto już był z nami w wyprawie na południu kraju.

Zwróćcie uwagę, że dni w drodze z plecakami jest tylko siedem. Wyprawa nie będzie trudna, ale będzie bardzo rozmaita.

Macie szczególne szczęście dlatego, że to jest program badawczy. Rejestrujcie się i zapraszajcie kolegów. Wędrówka do Islandii północnej na pewno będzie jedną z najwspanialszych przygód w waszym życiu!

Wejście na Mera Peak i Island Peak - wyprawa do Nepalu
Daty
Dni
24 dni.
Kilometrów
100 km
Trudność
bardzo wysoka
Cena
2760 $
Miejsce startu
Katmandu
Miejsce finiszu
Katmandu
img

Nowość

Wyprawa do Himalajów z wejściem na dwa sześciotysięczniki to prawdziwe wypróbowanie dla najodważniejszych i najbardziej doświadczonych. Ten program jest niewątpliwie jednym z najrzadszych i najpiękniejszych w Nepalu. Udział w trekkingu obiecuje niezwykłe przeżycia i wrażenia, trudności, które będziemy pokonywać wspólnie podczas wejścia na szczyty Mera Peak (6476 m), Island Peak (6183 m) i przełęcz Amphu Lapcha (5840 m).

Ta wyprawa wcale nie jest podobna do komfortowego nepalskiego trekkingu. Połowę nocy spędzimy pod namiotem, będzie dużo przejść bezludnym nieturystycznym terenem, gdzie zobaczycie prawdziwy górski Nepal.

Trasa leży przez najpiękniejsze miejsca Himalajów - na granicy między parkiem narodowym Sagarmatha i Makalu Barun. Krajobrazy ze szczytów Mera i Island, z przełęczy Amphu Lapcha zapierają dech w piersiach. Na świecie jest bardzo mało miejsc, które mogą podarować taki widok.

Bądź gotowy(-a) do trudności. Mamy niezbędną ilość dni na aklimatyzację i dobrze zbudowany program, ale nie jesteśmy ubezpieczeni przed bólem głowy i znacznym zmęczeniem.

Uwaga! Do grupy mogą dołączyć nie wszyscy. Obowiązkowe jest doświadczenie w wyprawach 2-ej kategorii trudności lub wejściach na wysokości ok. 5000 metrów, dobra kondycja fizyczna.

Przewodnikami są wysokościowy przewodnik (mówiący po rosyjsku) z doświadczeniem w danym treku oraz doświadczony certyfikowany nepalski przewodnik. Także w grupie pracują drugi przewodnik-asystent i cały zespół tragarzy-Szerpów.

Odczuwasz w sobie siłę - pisz!

Trekking pod Everest przez przełęcz Chola i jeziora Gokyo
Daty
Dni
21 dni.
Kilometrów
170 km
Trudność
wysoka
Cena
1140 $
Miejsce startu
Katmandu
Miejsce finiszu
Katmandu
img

Nowość

Trekking do bazy pod Everestem przez przełęcz Chola i jeziora Gokyo jest jedną z najpięknieszych tras w rejonie parku narodowego Sagarmatha. Niewątpliwie, tu musi pójść każdy, kto śni o Himalajach. I ten, kto jeszcze nie śni :)

Podczas wyprawy pod Everest przez jeziora Gokyo na nas czekają wspaniałe widoki na cztery ośmiotysięczniki - Cho-Oyu (8261 m), Lhotse (8516 m), Makalu (8485 m), i oczywiście “macierz gór” Sagarmathę (8848 m) - tak z szacunkiem nazywają Everest.

Przyjemnym bonusem dla każdego turysty będzie wejście na dwa pięciotysięczniki - szczyty Gokyo-Ri (5330 m) i Kala-Pattar (5645 m). Między innymi, ostatni jest aż o trzy metry wyższy od Elbrusu! Szczyty nie są technicznie trudne, nie potrzebują żadnych specjalnych umiejętności, dla szczęśliwego wejścia wymagana jest tylko chęć, wytrwałość i dobra aklimatyzacja - stawiać kroki w górę na takiej wysokości nie jest takie łatwe! Ale wyszedłszy na najwyższy punkt szlaku zobaczycie niezapomniane panoramy lodowca Khubmu i szczytu Mount Everest!

Program trekkingu jest zaplanowany pomyślnie, wzrost wysokości jest stopniowy. To znaczy, że przejdziecie należną aklimatyzację i będziecie się czuć stosunkowo dobrze. Oczywiście, zmęczenia i bólu głowy nie da się uniknąć, ale nie będą aż takie silne.

Jeśli nasz trekking pod Everest minie dobrze i wylecimy do Katmandu w zaplanowane terminy, możemy również odwiedzić park narodowy Chitwan, gdzie bliżej się zapoznamy z różnymi dzikimi zwierzętami i roślinnym światem dżungli. Safari na słoniach, spływ kajakami wśród krokodyli - to tylko mała część tego, co na nas czeka!

Mocno polecamy brać tragarzy, o ile na wysokościach jest trudno nie tylko dźwigać plecak, lecz dźwigać samego siebie. Trasa jest fizycznie trudna i potrzebuje odpowiedzialnego przygotowania. Najlepiej mieć doświadczenie w pieszych wyprawach.

Wokół Annapurny + jezioro Tilicho
Daty
Dni
16 dni.
Kilometrów
144 km
Trudność
wysoka
Cena
935 $
Miejsce startu
Katmandu
Miejsce finiszu
Katmandu
img

Nowość

Trekking wokół Annapurny to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych pieszych tras na świecie. Malownicza ścieżka leży wzdłuż brzegów rzeki Marsyangdi i zaprowadzi do jednej z najwyższych pieszych przełęczy - Thorung La (5416 m), zamykając tzw. Annapurna Circuit.

Jezioro Tilicho to niezwykłe miejsce. Włączyliśmy jego do naszego programu trekkingu wokół Annapurny i rozszerzyliśmy go. Przecież skoro jedziemy tak daleko, mamy uchwycić jak najwięcej, prawda?

W ciągu całego treku wokół Annapurny nam będą towarzyszyć majestatyczne szczyty - trzy Annapurny, Gangapurna, Manaslu (8156 m), Dhaulagiri (8167 m) i inne, mniejsze.

Trekking wokół Annapurny zaliczamy do kategorii trudnych, przecież mamy do pokonania przełęcz o wysokości więcej niż 5000 m. Na takiej wysokości jest dość odczuwalny deficyt tlenu i mogą ukazać się objawy choroby wysokościowej. Ale będziemy mieli dobrą aklimatyzację i mamy nadzieję, że grupa bez żadnych problemów przejdzie przełęcz.

Autorski program na Islandii - “Polowanie na zorzę polarną”
Daty
Dni
8 dni.
Kilometrów
30 km
Trudność
niska
Cena
1550 €
Miejsce startu
Рейкьявик
Miejsce finiszu
Рейкьявик
img

Nowość

Wiecie, jaki widok jest najpiękniejszy na świecie? Połączenie pozaziemskich krajobrazów Islandii i niezwykłego zjawiska - zorzy polarnej. Wyobraźcie sobie: powoli płynące lodowe bryły laguny lodowcowej Jokulsarlon w zielono-żółtych barwach ogni Aurora Borealis. Serce zamiera, chce się patrzeć na to widowisko wiecznie. A także chce się wziąć kamerę i fotografować, fotografować…

Ten program podróży Islandią w zimie jest zorientowany przede wszystkim na fotografów. Nie staraliśmy się umieścić na ile możne więcej w krótkie terminy, odwrotnie - zdecydowaliśmy zatrzymać się w najpiękniejszych miejscach wyspy, gdzie można zrobić najlepsze zdjęcia. Będziecie mieli wystarczająco czasu, żeby zmienić obiektywy i filtry, nagrywać timelapsy i łapać zorzę polarną.

Ale z nami mogą jechać nie tylko fotografowie, a też wszyscy, kto chce zwiedzić piękną północną krainę i wypróbować szczęście w polowaniu na ognie Aurory - zorzę polarną.

UWAGA! Maksymalna ilość osób w grupie - 8, , nie zwlekaj z decyzją!

Zima na Islandii nie jest zimna, temperatura rzadko spada poniżej -5 stopni Celsjusza.
Latem regularnie przeprowadzamy wyprawy na Islandii, ale zimą jedziemy tu po raz pierwszy.