Wyprawy w Turcji 2016

пешие походы по турции

Tajemnicza i piękna orientalna Turcja zachęca turystów do zwiedzania najpierw swoją egzotycznością. Jest nadzwyczajnie różnorodna i rozmaita. Historia Turcji bierze początki z pradawnych czasów i nalicza ponad 10 000 lat. Na terenie współczesnej Turcji pozostały setki dawnych zabytków architektury, w tym - starożytne miasta, dawne twierdze, majestatyczne pałacy i przepiękne cerkwie i meczety. Niestety, wiele arcydzieł budownictwa nie przetrwały pod naciskiem czasu, ale nawet ruiny mają bardzo malowniczy wygląd. Turcja jest bogata i w naturalne krajobrazy. Przepiękne góry (najwyższa - Ararat, 5137 m), gęste lasy, skaliste przełomy, głębokie kaniony z kryształowo czystą wodą i aż 4 morza - Marmara, Śródziemne, Czarne i Egejskie – to wszystko znajdziesz w pieszej wyprawie do Turcji.

Каппадокия - поход по Турцииприрода турция походбухточки на ликийской тропе

Dlaczego warto pójść na wyprawę w Turcji z nami

  • Pokażemy Turcję od środka. 5-gwiazdkowe hotele i tłumne plaże wcale nie są najbardziej interesującymi atrakcjami z tych, które może zaproponować dla turysty ten wspaniały kraj. Pokażemy Ci górskie ścieżki wśród olbrzymich drzew i skalistych przełęczy, a także czyste zatoki i dzikie plaże Śródziemnego morza!
  • Jedyny standard wypraw powołany zrobić wyprawę maksymalnie bezpieczną, interesującą i niezapomnianą.
  • Wyprawa na pewno się odbędzie. Nie może wyniknąć sytuacji, gdy kupisz bilet, ale wyprawa zostanie odwołana. Jednak kupować bilety należy tylko po naszym potwierdzeniu Twojego udziału.
  • Dobrzy przewodnicy. Nasi doświadczeni przewodnicy potrafią dogadać się z każdym, pokażą wszystkie atrakcje i opowiedzą wiele interesujących historii.
  • Czytaj opinie. Lepiej, niż uczestnicy, nie opowie nikt, więc czytaj opinie tych, kto już chodził z nami i zechciał podzielić się swoimi emocjami.

Najbliższe wyprawy w Turcji w 2016 roku

Polecamy! Jeśli nie możesz pójść na wyprawę do Turcji, dobrą alternatywą będzie wyprawa na Cyprze.

Najlepsze wyprawy w Turcji

70% Turcji – to góry. przy czym bardzo różnorodne – od niewysokich wzgórz do surowych pięciotysięczników. A więc, wspaniałych miejsc i tras na piesze wędrówki jest sporo. Ale perełkami kraju są dwa regiony – Droga Licyjska i Kapadocja. Właśnie je proponujemy zwiedzić w jednej z wypraw do Turcji.

походы турия ликийская тропаWyprawa w Turcji – Droga Licyjska

Trudność: średnia

Droga Licyjska – to dawny szlak handlowy o długości około 500 km. W jednej wyprawie w Turcji, jej oczywiście nie da się przejść, dlatego wybraliśmy najpiękniejszy i najbardziej rozmaity odcinek. Podczas tej wyprawy zwiedzimy kanion Harmonii, wejdziemy na szczyt tureckiego Olimpu – góry Tahtali-Dag, zobaczymy bajeczne ognie Chimery i będziemy się kąpać w szmaragdowych wodach morza Śródziemnego. Oprócz tego na nas czeka mnóstwo owoców rosnących wzdłuż drogi! Ta trasa zachwyca wszystkich, kto nią idzie! Nie wierzysz? Sprawdź!

поход турция каппадокияNadzwyczajna Kapadocja

Trudność: bardzo łatwa

Kapadocja – to nadzwyczajny, wyjątkowy region Turcji. Jego relief jest naprawdę pozaziemski, wydaje się, że nocny autobus z Antalyi teleportował Cię na jakąś bajeczną planetę w dalekim kosmosie. Nigdzie więcej nie zobacz tyle bogactwa reliefu i balonów! To nie jest właściwa wyprawa, raczej wycieczka. Będziemy mieszkać w przytulnym hoteliku, nie w namiotach.

POLECAMY iść od razu na dwie wyprawy: Droga Licyjska + Kapadocja, tak w jednej podróży do Turcji zobaczysz na ile można dużo!

Поход по Турции с детьмиWyprawa w Turcji z dziećmi - Zatoki morza Śródziemnego

Jeśli macie dzieciaków - na pewno chcecie pokazać im najlepsze i zabrać ze sobą na wyprawę. Ale niektóre trasy będą dla nich za trudne, dlatego stworzyliśmy trek właśnie dla rodzin z dziećmi! Teraz możecie zabrać swoje dziecko ze sobą na wyprawę do Turcji! Wyprawa jest łatwa, ale bardzo piękna! Połowę szlaku idziemy wzdłuż morza Śródziemnego, będzie sporo możliwości by się kąpać! Między innymi, dla dzieci obowiązuje obniżka o 30%. Więc czekamy na wasze rodzinne zapisy :)

Cała lista wypraw w Turcji znajduje się tutaj..

Chcesz na wyprawę do Turcji? Po prostu napisz, o resztę zadbamy

 

Jak dojechać do miejsca startu

Standardowe miejsce spotkania grup – pierwszy terminal lotniska Antalyi. Dla niektórych wypraw mogą zajść małe zmiany, na przykład, możemy zbierać się w zarezerwowanym hotelu albo na dworcu autobusowym Antalyi. W każdym razie dostaniesz wszystkie informacje i szczegółowe wskazówki do tego, jak dojechać do miejsca startu.

Ile kosztuje wyprawa do Turcji

Uważnie czytaj, co jest wliczone w cenę każdej wyprawy w Turcji. Staraliśmy się na ile można szczegółowo opisać wszystko i wskazać, ile pieniędzy będziesz potrzebować na dodatkowe wydatki. Aktualne ceny można zobaczyć właśnie w opisie każdej trasy. Ogólnie, Turcja jest jednym z najbardziej budżetowych kierunków wypraw zagranicznych.

поход турцияогни Химерысказочная Турция поход

Wyprawy w Turcji – sezony i klimat

Latem w Turcji jest straszny upał i chodzić z plecakami jest dość ciężko. Dlatego, aby uniknąć zmęczenia i nadmiernego wysiłku, organizujemy nasze wyprawy w Turcji wiosną i jesienią. W te pory roku temperatura powietrza wynosi około +25...+30°С, morze jest ciepłe i iść jest dość przyjemnie. Na noclegach wysokościowych temperatura może spadać do +10°С – to będzie najzimniejszy punkt trasy.

Wyprawa w Turcji wiosną - w maju, marcu i kwietniu

Wyprawy w Turcji na święta majowe są najpopularniejsze - przecież po mroźnej i bladej zimie wszyscy chcą nad morze, tam, gdzie jest cieplej i wiosna już w pełni przyszła. Na ścieżkach na nas czeka mnóstwo kwiatów i już dojrzałe pomarańcze, nad morzem można się opalać. Drzewa są ozdobione w jaskrawe młode listki. Maj w Turcji można porównać z letnią wyprawą na Krymie - już jest gorąco, ale nie upalnie.

Wspaniałym czasem na podróż do Turcji również jest początek wiosny - marzec i kwiecień. Temperatura jest bardzo komfortowa, i gdy w rodzimym kraju jest wilgotna i dżdżysta pogoda, możesz śmiało uciec tam, gdzie jest ciepło. Zaczynając od marca, kwietnia a kończąc na świętach majowych można wyruszać na wyprawę. Na koniec maja już jest dość upalnie, niewiele przyjemności z dźwigania plecaka w takich warunkach. Zwróć uwagę, że morze wiosną jest jeszcze zimne, więc nie da się dużo kąpać.

Wyprawy w Turcji jesienią - we wrześniu, październiku, listopadzie

Jesień to wspaniały czas na piesze wyprawy w góry Turcji. Już nie ma upału, jest wiele dojrzałych owoców (szczególnie pomarańczy i granatów), bardzo ciepłe morze, prawie nie pada. Sczególną popularnością cieszą się wyprawy we wrześniu i październiku. Temperatura stopniowo spada, i w listopadzie noce już są dość zimne. Jeśli chcesz przedłużyć swoje lato - jedź do Turcji jesienią!

Wyprawy w Turcji latem - w czerwcu, lipcu i sierpniu

Chodzenie z plecakiem w takim upale to prawdziwa męka. Nie prowadzimy wypraw do Turcji w tym okresie.

Wyprawy w Turcji zimą - w grudniu, styczniu i lutym

Zimowa wyprawa w Turcji to niezły pomysł, szczególnie jeśli iść wzdłuż morza. Temperatura rzadko spada poniżej zera, śniegu prawie nie bywa. Jeśli nudzisz się w domu - śmiało wyruszaj na wyprawę przez zatoki Śródziemnego morza lub podobną. Ale obowiązkowo zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i ciepłe ubranie. 

Komu warto pójść na wyprawę w Turcji?

Wyprawa na pewno się spodoba tym, kto niejeden raz był w Karpatach , lub na Krymie i chce czegoś nowego. Taka wyprawa będzie dobrym przygotowaniem na trudniejsze wejścia w górach Kaukazu, trekkingu w Nepalu lub innych regionach. Nawet jeśli życie turysty jeszcze jest Ci obce i и planujesz go spróbować, wyprawa w Turcji nie będzie trudny. Nasze trasy może pokonać nawet początkujący bez doświadczenia. Gościnna Turcja pokaże Ci swoje malownicze góry i błękitne morza, autentyczną kulturę swoich mieszkańców. Perełka Orientu na zawsze zostanie w Twoim sercu i zmieni Twoją wizję świata!

одна из стоянок на маршрутедеревьяпоходы турция

O czym warto wiedzieć, idąc na wyprawę w Turcji

Niezbędne dokumenty Dla pobytu na terenie Turcji obywatelom polskim należy uzyskać wizę turystyczną. Ostatnio uruchomiony system e-wiz do Republiki Tureckiej znacznie ułatwia proces uzyskania wiz. Złożyć wniosek i otrzymać e-wizę można na oficjalnej stronie E-Visa

Nieprzyjemnością na wyprawie mogą stać się skorpiony i skolopendry. Ich ugryzienia nie grożą śmiercią, ale są bardzo bolące. Żeby zabezpieczyć się przed spotkaniem z tymi gośćmi, należy zawsze zamykać namiot, sprawdzać obuwie i przeczy przed wyjściem, przy zbieraniu drew zwracać uwagę na to, co bierzesz do rąk.

Turcy to bardzo gościnny naród, zawsze chętnie pomogą i nawet spróbują zaprosić do stołu i poczęstować. Większość miejscowych mieszkańców to muzułmanie, dlatego dziewczynom i kobietom należy pilnować swojego ubrania, żeby nie wywołać zdziwienia lub obrazy Turków. Najlepiej ubrać się skromnie, nie zabierać ze sobą koszulek z dekoltem i krótkich szortów, nosić lekkie t-shirty i spodnie. To dotyczy małych wiosek i miasteczek, w wielkich miastach ludzie już są przyzwyczajeni do wszystkiego i nawet w morzu można się spokojnie kąpać w bikini.

 

Było pomocne? Udostępnij:
5