Wyprawy w Karpaty 2016

походы в Карпаты

Piesze wyprawy w Karpaty – charakterystyka regionu

Karpaty leżą na terenie Słowacji, Czech, Polski, częściowo Węgier, Rumunii oraz Ukrainy. To piękny masyw górski o łącznej długości ponad 200 km. Na szczytach Karpat ukraińskich leżą alpejskie łąki ze ślicznymi kwiatami. Tu są źródła rzek Prut, Czeremosz i Limnica, w jednej z dolin jest położone legendarne karpackie jezioro Synewyr, nadzwyczajnie czyste i piękne. W Karpatach są wspaniale bogate krajobrazy, czyste powietrze, szumiące wodospady, źródła wody mineralnej, przejrzyste rzeki. W lasach rosną buki, sosny. świerki, na zboczach gór o połoninach - gęste zarośle jeżyn, brusznic, malin i borówek. W Karpatach jest mnóstwo grzybów, najsmaczniejsze z których to maślaki, pieprzniki i borowiki. Latem tu spokojnie wypasają się ciche owcze stada i wolne półdzikie konie.

конячки в Карпатахводопады Карпатбелые грибы

8 przyczyn na to, by pójść w Karpaty z nami:

  1. Jedna z lepszych ofert 2016 roku! Rozumiemy, że musimy mieć naprawdę dobrą ofertę, by ludzi poszli z nami. A więc ją mamy! Organizujemy nasze wyprawy bardzo jakościowo, ale także mamy kilka przyjemnych niespodzianek - firmowych prezentów. W 2016 roku wyłączyliśmy z ceny transfery, bo wydatki na nie bardzo zależą od ilości uczestników i ofert kierowców. Nie chcemy włączać “zapasowe” transfery, bo to wpłynie na cenę. Nic nie ukrywamy i zabezpieczamy Cię przed niepotrzebnymi wydatkami. Dołącz!
  2. Jedyny standard wypraw. W 2016 roku ułożyliśmy jedyny standard naszych wypraw. To pomoże uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i zrobi wyprawę maksymalnie bezpieczną i niezapomnianą.
  3. Gwarancja wyprawy. Nie może wyniknąć sytuacji, gdy kupisz bilet, ale wyprawa zostanie odwołana. Nie możemy tak Cię zawieść, obowiązkowo musisz wybrać się w góry! Ale czasem mogą wystąpić zmiany w trasie, o tym zawiadomimy wcześniej.
  4. Doświadczeni przewodnicy – zatrudniamy tylko otwartych, sumiennych i doświadczonych przewodników. Oni przeszli wiele dróg i dobrze znają swoją sprawę. Wszyscy mają algorytm wyprawy, który ściśle przestrzegają.
  5. Pomożemy w przygotowaniu na wyprawę, odpowiemy na wszelkie pytania, podpowiemy, jaki sprzęt wybrać i jak dojechać do miejsca startu.
  6. Bonusy i obniżki. Prowadziliśmy różnorodne obniżki na swoje wyprawy.
  7. Wypożyczenie sprzętu. eśli masz pewność tego, że będziesz chodzić na wyprawy często (najwidoczniej tak będzie), warto kupić swój. Jednak jeśli idziesz po raz pierwszy - nie musisz wydawać pieniądze na sprzęt, możemy Ci go wypożyczyć.
  8. Opinie uczestników. Możemy opowiadać o sobie wiele, ale lepiej, niż uczestnicy, nie opowie nikt. Poczytaj, co mówią o nas nasi klienci a zrozumiesz, czy warto iść z nami. . Przeczytaj opinie uczestników.

Podsumowanie z wypraw w Karpaty 2015 roku

Jesteśmy maksymalnie otwarci i uczciwi wobec naszych klientów, a więc nie boimy się pokazać swoje wyniki z zeszłego roku.

итоги походов по Карпатам в 2015 году

Jak widać, jest mały procent osób, które otrzymały nie to, na co czekały i były niezadowolone. Czasem wtrąciła się pogoda, gdzieś nie dopracował przewodnik, czasem my nie do końca wyjaśniliśmy, na co warto czekać. Wyciągamy wnioski i staramy się. by ten procent był bliski zera. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy nad czym pracować, i starannie pracujemy. Często właśnie dzięki kontaktowi z uczestnikami stajemy się lepsi. To jest wspólna praca.)

Najbliższe wyprawy w Karpaty

Najbliższe wyprawy w Karpaty! Zobacz cały rozkład wypraw =>>

 

Chcę na wyprawę w Karpaty – co mam robić?

Po prostu napisz, o resztę zadbamy

Nic trudnego. Wystarczy zapisać się na wybraną wyprawę albo skontaktować się z nami. Możemy pomóc z wyborem trasy i odpowiemy na wszystkie pytania co do przygotowania do wyprawy. Po tym wypełnisz cały kwestionariusz i kupisz bilety. Właśnie pozostaje zebrać sprzęt i terminowo przybyć na miejsce startu. O resztę zadbamy))

Wyprawy w Karpaty – trzy najpopularniejsze trasy

поход в Карпаты - по Черногорскому хребтуWyprawa w Karpaty - Grzbiet Czarnohora

Czas trwania: 6 dni

Niewątpliwie, to jest najpopularniejsza piesza wyprawa w Karpaty! Nic dziwnego, przecież tylko w 6 dni przejdziemy wszystkie najwyższe szczyty Ukrainy, zaczynając od Petrosa i Howerli i kończąc na Pop-Iwanie. Wyobraź, jakie są widoki z takiej wysokości!

 

Восхождение на ГоверлуWejście na Howerlę i Petros 

Czas trwania: 3 dni

Mimo że Howerla jest najwyższym szczytem Ukrainy (2061 m), wejście na nią nie jest trudne i pokona go każdy. Na Howerlę chodzimy zawsze - zimą i latem, a więc dołącz!

 

 

Поход по ГорганамWyprawa w Gorganach

Czas trwania: 6 dni

Poprzednie dwie trasy leżały w popularnych zaludnionych regionach, natomiast ta wyprawa w Karpaty pokaże tajemnicze ścieżki najdzikszego zakątku Karpat ukraińskich - Gorganów. Tu jeszcze nie ma śladów cywilizacji, można w pełni podziwić piękno nietkniętej natury!

Nie możesz wybrać? Pisz do nas - pomożemy

Piesze wyprawy w Karpaty – dlaczego one są tak popularne?

каменный склоны Горган

Nic dziwnego, że wyprawy w Karpaty cieszą się ogromną popularnością. Po pierwsze, tu jest wiele nieznanych ścieżek i łatwych do wejścia szczytów. Pewni swoich sił turyści mogą wejść na szczyty Pop-Iwan, Howerla lub Petros. Po drugie, od maja do września tu jest dość ciepło, ale nie gorąco, w pobliżu zawsze będzie woda niezależnie od wybranej trasy. Po trzecie, w karpackich lasach rośnie wiele smakołyków, więc trudno nie spróbować darów lasu. I nareszcie - w Karpaty można chodzić przez cały rok! Zimowe wyprawy są nie mniej interesujące. niż letnie, ale mają swoje charakterystyczne cechy uwarunkowane śniegiem i niską temperaturą. Klimat Karpat jest dość miękki, latem czasami pada. Warto zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, szczególnie gdy planujesz wchodzić na wysokie szczyty, na których prawie zawsze są wiatry. Mimo dość miękkiego klimatu, nawet w czerwcu na szczytach gór może leżeć śnieg, dlatego warto starannie wybierać obuwie.

закаткостерна привале

Wyprawy w Karpaty na święta majowe

Święta majowe – to ulubiony okres na wyprawy dla wielu turystów. Wyprawy w Karpaty na święta majowe są szczególnie popularne. Przyczyną tego są nie tylko dni wolnego, ale też wyjątkowa możliwość walki między latem a zimą w górach. Na dole jest ciepło i kwitną krokusy, a na szczytach gór jeszcze są śniegowe czapki. To warto zobaczyć. Oprócz tego, na święta majowe zazwyczaj jest wiele różnych tras długością od trzech do dziewięciu dni, a więc obowiązkowo wybierzesz to, co Ci najbardziej pasuje.

походы в Карпаты на майские праздники

Wyprawa w Karpaty – ile to kosztuje

Mamy dobrą wiadomość, wyprawy w Karpaty są dość tanie. Tylko za 280 złotych możesz pójść na wyprawę i zobaczyć piękno tego wspaniałego regionu Ukrainy. Cena wyprawy należy najpierw od długości. W tym sezonie wyłączyliśmy transfery z ceny wyprawy, reszta wydatków jest wliczona: opłaty leśniczym, usługi przewodnika, wyżywienie trzy razy dziennie (dwa razy dziennie gorące jedzenie na ognisku i przekąska na obiad), wspólny sprzęt grupowy (naczynia, zestaw do ogniska, gaz), ubezpieczenie medyczne, apteczka grupowa. Musisz mieć ze sobą tylko sprzęt indywidualny oraz 50-60 złotych na transfery. O szczegółach czytaj w opisach tras.

село Дземброняпоход Карпатыпоходы в Карпаты

Kiedy najlepiej jechać w Karpaty

Karpaty – to najwyższe góry na Ukrainie, pogoda tu jest bardziej kapryśna i zimna, niż w równinnej części kraju. A więc najlepszym sezonem na wyprawę w Karpaty jest lato i początek jesieni. No i oczywiście zima –  возможность tu jest wiele ośrodków sportów zimowych. Opowiemy trochę więcej o wyprawach w każdą porę roku.

W Karpaty latem – wyprawy w czerwcu, lipcu i sierpniu

Lato – jest niewątpliwie najlepszą porą na wyprawę do Karpackich gór! W ten czas, jak wszyscy cierpią od upałów, ukryjesz się w cieniu lasu i umyjesz się kryształową zimną wodą z górskich strumyków i rzek. Co może lepiej odżywić i dodać sił? Zostawmy upał dla tych, kto nie zdecydował się na wyprawę! :) W czerwcu na najwyższych szczytach jeszcze leży śnieg, można rzucać śnieżki! Na koniec lipca i w sierpniu dojrzewają borówki i maliny, rosną białe grzyby - menu na wyprawie będzie o wiele bogatsze!

походы в Карпаты в июлепоходы в Карпаты в июнепоходы в Карпаты в августе

W Karpaty jesienią – wyprawy we wrześniu i październiku

Często pogoda we wrześniu jest jeszcze stabilniejsza, niż w letnie miesiące. To znaczy, że mniej pada, jest bardziej słonecznie. Przecież tak tego potrzebujemy. Wrzesień to wspaniały miesiąc na wyprawy w Karpaty, więc jeśli nie zdążysz pójść latem, obowiązkowo wyruszaj w góry na początku jesieni. Im bliżej zimy - tym zimniej. W październiku już musisz zabrać ciepłe rzeczy, bo w nocy może być mróz. A listopad zaliczyliśmy do miesięcy zimowych?

W Karpaty zimą – wypoczynek w listopadzie, grudniu, styczniu, lutym i marcu

Dziwisz się, że aż pięć miesięcy zaliczyliśmy do zimy?  Do tego jest przyczyna. Od listopada w górach staje się bardzo zimno, często pada śnieg. W niektórych regionach śnieg może leżeć do czerwca, ale już w kwietniu pogoda się polepsza, nadchodzi wiosna – kwitną kwiaty, śnieg się topi, śpiewają strumyki.

Zimowe wyprawy to osobna historia, polecamy je tylko dla doświadczonych i wytrwałych. Mamy specjalne programy dla początkujących - z zakwaterowaniem w pensjonatach, jazdą na nartach/snowboardzie i wycieczkami w góry. Zimowe krajobrazy są niepowtarzalne, zupełnie inne, niż latem. Obowiązkowo musisz je zobaczyć!

поход в Карпаты зимойГоверла зимойна склоне

W Karpaty wiosną – wyprawy w kwietniu i maju

Zobaczyć, jak przyroda budzi się ze snu, jak pierwsze kwiatki nieśmiało przebijają się przez twardy śnieg, ciągną się do tak samo nieśmiałego i subtelnego słoneczka – co może być lepiej? Wiosna w Karpatach - to fantastyczny czas. Przed południem słońce świeci tak, że można się opalać, wieczorem zaś trzeba zakładać ciepłe rzeczy. Można podziwiać niebieskie krokusy, idąc błotem i topiącym się śniegiem. Do wypraw w kwietniu należy przygotowywać się tak samo, jak do wypraw zimowych. Majowe już są łagodniejsze – ale też bardzo zależą od pogody. Na pewno będzie śnieg i będzie zimno, przygotuj się na to. Ale po zobaczonym i przeżytym zapomnisz jakiekolwiek nieprzyjemności! Nie wahaj się)

походы в Карпаты веснойвесенние крокусыпоходы в Карпаты в апреле

Korporacyjna wyprawa w Karpaty – wyprawy na zamówienie

Piesza wyprawa jest jednym z najlepszym sposobem na jednoczenie kolektywu. Będziecie razem pokonywać trudności wyprawy: iść przez rzeki, szukać drew w wilgotnym lesie, pomagać sobie na stromym zejściu i siedzieć przy ognisku do późnej nocy, podziwiać niesamowite widoki, opowiadać dowcipy i grać w gry. Korporacyjna wyprawa w Karpaty – to wspaniały pomysł na wspólny wypoczynek. Po wyprawie  będziecie jedną dobrą rodziną, ze zmęczenia nie pozostanie nic, wrócicie załadowani energią!

Jeszcze wątpię..

Dotychczas masz wątpliwości? Wtedy napisz lub zadzwoń chętnie odpowiemy na wszystkie pytania! W Karpatach zobaczyć dziewicze piękno dzikiej natury, a także zapoznasz się z dawną jaskrawą kulturą i obrzędami Hucułów.!

Do zobaczenia na karpackich ścieżkach!

Po prostu napisz do nas, o resztę zadbamy

Było pomocne? Udostępnij:
5