Wyprawa w góry

Urlop można spędzić różnie. wyjechać z kolegami za miasto «na szaszłyki» albo na daczę «do ogrodu», można wyruszyć na wypoczynek «materacowy» albo zostać w domu, oglądać seriale z butelką piwa. Wszystko zależy od ilości czasu, pieniędzy, ale najpierw - od chęci.

пеший поход в горы

Wolimy wyprawy górskie. niż jakikolwiek sposób wypoczynku. Daleko od cywilizacji umysł odpoczywa i relaksuje, ciało nabiera siły od wysiłku fizycznego. Na wyprawie załadujesz się energią i znajdziesz nowych przyjaciół. Jeden dzień w wyprawie może być bardziej interesujący niż miesiąc zwykłego życia. A przecież życie mierzymy ilością wspomnień, nie przeżytych dni. Dlatego chodzimy na wyprawy sami i zachęcamy innych! 

Najbliższe wyprawy w góry

 

Piesze wyprawy w góry

Dlaczego właśnie piesze wyprawy? Chyba dlatego, że sami przez całe życie chodzimy na piesze wędrówki. Taka wyprawa jest dostępna i bezpieczna dla początkujących – ze sprzętu musisz mieć tylko plecak, karimatę i namiot, z umiejętności technicznych - umiejętność chodzenia. Chyba to umiesz :) Wtedy możesz śmiało dołączyć do naszych wypraw.

походы в горы

Krótko o regionach

Organizujemy wyprawy na całym świecie i cały czas się rozwijamy. Każdy rok dodajemy nowe interesujące trasy w nieznanych dotychczas miejscach. Poniżej krótko opisaliśmy popularne regiony, w których przeprowadzamy nasze wyprawy.

походы в горы карпатWyprawy w Karpaty – to najtańszy i najbardziej dostępny wariant. Karpaty są bardzo malownicze i piękne. Tu są popularne wydeptane ścieżki i naprawdę dzikie miejsca. Pogoda w Karpatach jest zmienna, trzeba się przygotować na deszcze i słońce. Listę tras można zobaczyć tutaj.

 

походы по ИсландииTrekking na Islandii – to wyprawy w nadzwyczajnym, różnorodnym i niepowtarzalnym kraju. Do Islandii można zastosować przymiotniki tylko w stopniu najwyższym. Ceny też będą w kategorii naj-. Ale to się opłaca, nigdzie więcej nie zobaczysz takiej różnorodności. Listę tras na Islandii zobaczysz tutaj.

 

пешие походы по НорвегииTrekking w Norwegii – kolejny północny kraj o trudnym klimacie, wysokich cenach i nadzwyczajnych krajobrazach. Fiordy, górskie jeziora, niezwykłe szczyty, olbrzymie wodospady, jagody, grzyby, północne jelenie – to wszystko czeka na Ciebie w Norwegii. Lista tras jest tutaj.

 

треккинг в НепалеTrekking w Nepalu – o Himalajach wiedzą wszyscy, to jeden z najpopularniejszych regionów dla prawdziwych miłośników przygód. Właśnie tu jest położony Everest będący najwyższym szczytem świata. Trekking w Himalajach jest bardzo komfortowy - nocujemy w lodżach i jemy lokalne jedzenie. Można także wynająć tragarza. Lista tras jest тут.

походы по турции пешиеWyprawy w Turcji – bardzo przyjaznym i różnorodnym kraju. Trasa większości pieszych wypraw leży niedaleko morza Śródziemnego - na koniec trasy schodzimy na wybrzeże. Będziemy chodzić górskimi ścieżkami i kąpać się w morzu, a także nie zapominamy o mnóstwie owoców w każdym sezonie. Lista tras jest tutaj.

пешие походы в горы КавказаWyprawy na Kaukaz – kaukaskie góry są bardzo surowe, jak zwyczaje miejscowej ludności. Tu można organizować wyprawy o każdym poziomie trudności. Wybieramy bezpieczne i ciekawe trasy, dostępne każdemu i nie potrzebują specjalistycznego przygotowania.

 

пеший поход по грузииWyprawy w Gruzji – to też wyprawy w góry Kaukazu, ale od strony gruzińskiej. Niezapomniana Swanetia, kraina tysiąca wież czeka na Ciebie! Jak też dumny Kazbek.

 

 

пеший поход в крымWyprawy na Krymie – to jeden z najprzyjaźniejszych i najłatwiejszych regionów. Krym ma wiele atrakcji i każdy dzień w wyprawie będzie niezapomniany. Początkującym polecamy zacząć właśnie stąd.

 

 

поход в перуTrekking w Peru – wyprawa do dawnego miasta Inków Machu Picchu będzie jednym z najjaskrawszych momentów w Twoim życiu!

 

 

Jak pójść na wyprawę w góry?

Pójść z nami w góry jest bardzo proste. Najpierw musisz wybrać trasę i zapisać się na wyprawę. Potem nasz menedżer skontaktuje się z Tobą i w szczegółach opowie o wyprawie i udzieli odpowiedzi na pytania (które pojawią się na pewno). Na wszystkie pytania możesz otrzymać odpowiedź - tylko skontaktuj się z nami albo zapytaj na stronie w trybie online.

Dlaczego ludzie chodzą w góry?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy ma swoje przyczyny i motywacje. W celu uzyskania większej ilości odpowiedzi na to pytanie, zebraliśmy opinię publiczną na temat: «Dlaczego ludzie chodzą na wyprawy?». Odpowiedzi były najróżniejsze, możesz je przeczytać poniżej:

 • Zadowolenie od pokonania trudności. Otrzymuję niesamowitą satysfakcję kiedy po 20-25 km pieszo w dzień siedzę przy ognisku w towarzystwie kolegów daleko od cywilizacji, poza zasięgiem i z górą emocji od tego, co zobaczyłem i doświadczyłem w tym dniu!))
 • W górach rozumiem, że chociaż jestem "malutkim" ludzikiem, mogę osiągnąć wiele. Dzięki temu rozumiem, że żyję, nie istnieję..
 • Określony cel (nawet gdy się zgubię), 100% wysiłek w celu jego osiągnięcia, hartowanie duchu, pojawia się przyczyna być dumnym z siebie i wierzyć w swoje siły (nie zmyślona, prawdziwa). Przyszłość nie straszy, teraz już wiesz, że nie się nie poddasz, nie zostawisz prób i dasz sobie radę z czymkolwiek. Można sprawdzić przyjaźnie, zmienić punkt wyjściowy w systemie wartości. Najgłówniejsze - to twój zespół i Ty, Człowiek, Człowiek prawdziwy. Bohater, którego szukałeś w książkach, zawsze patrzył na ciebie z lustra, udając zwykłego pracownika biurowego. Okazało się, że najlepsze wyjście - to wyzwanie samego siebie na walkę i zwycięstwo nad sobą. Tym dla mnie są góry + romantyka, o której mówiono wcześniej
 • Życie pracownika biurowego jest zbyt nudne.
 • dźwigać plecak wagą 30 kg, jeść to co przygotujesz, zapomnieć o czasie
 • dziewczyny, spirytus, ognisko, gitara, zwichnięcie nogi, kamienie, które można rzucać, 2 tygodnie bez ciepłej wanny i golenia, kleszcze, borówki z cukrem, węże, grzyby, piękne muchomory, bryndza, deszcz, burze, słonina, mleko zagęszczone… Mogę cały dzień pisać dlatego - bo to wspaniałe!!
 • Dlatego, że chcesz przeżyć, nie przetrwać swoje życie, przeżyć w pełni! Życie bez nowych doświadczeń, znajomości, adrenaliny właściwie nie jest życiem, lecz istnieniem! Dla mnie wyprawy są możliwością przeżycia kilku żyć, pełnych wspaniałych chwil. To sposób na zrozumienie wielkości natury i Wszechświata.
 • Bo doznajesz nadzwyczajnych emocji. Tego nie da się opisać w kilku słowach. Każdy metr podejścia przynosi nowe uczucia
 • A jeszcze ten kamień pod głową, który zapomniałeś odrzucić, kiedy stawiałeś namiot!))))
 • Na wyprawie można zrelaksować, nie ma internetu, zasięgu, słyszysz tylko dźwięki przyrody - śpiew ptaków i strumyków. Miejskie problemy znikają, pojawiają się inne - skończyło się mleko zagęszczone, chleb wysechł, nocą trzeba ubierać się cieplej, bo będzie przymrozek itd.
 • Możliwość dwa, trzy życia zamiast jednego. Zawsze mam uczucie, że wyprawa to moje małe życie)
 • Wyprawa, szczególnie z niebezpiecznymi sytuacjami, daje jakieś ponowne uruchomienie, przewartościowanie wartości, gdy nagle czujesz, co jest naprawdę ważne, a co jest marne. Szczególnie zabawne uczucie jest wtedy, gdy rozumiesz, że pieniędzmi można rozpalić ognisko :)))
 • Wypocząć od miejskiej szarości i ciemności =)
 • Czasami w górach jest bardziej komfortowo niż w domu, czuję się wolniej, biorę od gór energię i nawet mądrość
 • Myślę, że trudzić się, orać, harować :))) Co prawda, w wesołym towarzystwie i dobrowolnie!!!
 • Trudno powiedzieć, za co lubisz jakiegoś człowieka, tu tak samo. Można wyliczyć kupę pozytywnych momentów - komunikowanie, noce z gitarą przy ognisku, piękne widoki, wypoczynek od miejskiego gwaru… Plus romantyka związana z turystyką: ciężki plecak, wilgotne ubranie, przypalone adidasy, ale tego wszystko jedno zabraknie ))
 • Bez wypraw górskich życie traci swój sens!

пешие походы в горы

Takie mamy odpowiedzi. A za co Ty lubisz wyprawy górskie? Pisz w komentarzach!

Na ten temat mamy wspaniały filmik Aleksieja Owsiannikowa:

Dziękujemy za uwagę, do zobaczenia na wyprawach!

Było pomocne? Udostępnij:
5