Polepszyć świat za pomocą wypraw - misja klubu Kuluar

Cześć! Jestem Taras Pozdni, założyciel i kierownik klubu Kuluar, i dziś chcę się podzielić z wami misją klubu – tym, po co pracujemy razem z całym zespołem. To jest niejako drogowskazem, latarnią, świecącą się w ciemności, ku której wszyscy się poruszamy.

Делать мир лучше через походы - миссия клуба “Кулуар”

Muszę przyznać, że od dawna chciałem się podzielić z wami tą misją, ale niestety w ciągu długich lat nie mogłem jej prawidłowo sformułować. Miałem tylko widzenie i życzenie zrobić lepiej, ale nie mogłem tego ubrać w słowa. Tylko teraz, po 5 latach istnienia klubu Kuluar, po setkach organizowanych wypraw i tysiącach zadowolonych klientów, po dziesiątkach zwiedzonych krajów i mnóstwie godzin przemyśleń, tylko teraz zdobyłem wystarczająco podstaw, by sformułować misję Kuluaru. To nie są puste słowa. Wyodrębniłem jedną globalną misję i mniejsze, będące jej skutkami.

Polepszyć świat za pomocą wypraw - globalna misja klubu Kuluar

Polepszyć świat za pomocą wypraw. Wszystko jest proste. Wierzymy, nawet znamy, że po pierwszej wyprawie życie człowieka zmienia się na zawsze, przy czym na lepsze. Stwierdzamy to z całą pewnością. Tą pewność nam dają tysiące klientów, wiele z których stali się naszymi kolegami, więc mogliśmy na własne oczy widzieć zmiany w ich życiu. Ich granice się rozszerzyły, stali się pewniejsi siebie, więcej podróżują, prowadzą aktywny tryb życia, są pełni energii i naprawdę zadowoleni z życia.

Obserwacja tego jest dla nas największą nagrodą. Staramy się zrobić wszystko, by “zakażonych” górami i podróżami było coraz więcej. Jeśli wszyscy będą chodzić po górach z plecakami i podróżować, kto będzie prowadzić wojny i planować brzydoty. Może, wyprawy są jedną z dróg uratowania ludzkości, jak myślisz?

Przewyższyć oczekiwania - misja Kuluaru dla klientów

Tylko dwa słowa – «przewyższyć oczekiwania», a tyle pracy i wysiłku w nich się kryje. Naprawę chcemy i staramy się, żeby wyruszając z nami na wyprawę ludzie otrzymywali więcej, niż mogli sobie wyobrazić. Czasem to trudne, czasem się mylimy. Ale staramy się rozwijać i naprawiać błędy. Mam nadzieję, że zauważacie to i trochę cenicie nasz wysiłek)

Ważne! Jednym ze składników wspaniałej wyprawy jest grupa – każdy z was. Miejcie pozytywne nastawienie, z optymizmem traktujcie trudności, które mogą się pojawiać na szlaku (a prawie na pewno się pojawią, bo to jest wyprawa), pomagajcie sobie, i w wyniku będziecie mieć niezapomniany wypoczynek.

Stać się lepszymi, doskonalić się, ciągle się rozwijać - misja Kuluaru jako firmy

To jest trudna, długa, ale jedyna prawidłowa droga. Ciągłe poszukiwanie tego, co można polepszyć i w skutku to polepszać. Ciągle dopracowujemy programy, podwyższamy kwalifikacje przewodników, kupujemy nowy sprzęt, myślimy, co zrobić, aby wam było łatwiej pójść na wyprawę.

Ale też nie chcemy robić z wypraw “typowych wyjazdów”, gdzie wszystko się robi za was - wtedy stracą swoją duszę.

Odkrywać nowe trasy i regiony. Wkrótce będziemy organizować wyprawy dosłownie na całym świecie. A potem, gdy nastąpi eksploracja kosmosu – chcemy być pierwsi w organizacji wyprawy tam. Brzmi fantastycznie, ale tak będzie.

Ustawiać standardy przeprowadzenia wypraw, zapewniać najlepszy serwis, nie powtarzać czyichś rozwiązań. Żeby inni patrzyli na nas i sami starali się być lepsi. Wtedy ogólna jakość wypraw rośnie, a to kolejny krok w osiągnięciu naszej globalnej misji.

Wymarzona praca - misja Kuluaru dla pracowników

«Wymarzona praca» kryje w sobie dużo starannej pracy i wysokie wymagania do jej jakości, ciągłe zmiany w procesach i częste przeciążenia. Ale ona pomaga więcej podróżować, ciągle się rozwijać i rosnąć, odkrywać nowe horyzonty i nieść dobro w świat.

Każdy pracownik Kuluaru ma swoją osobną misję – stać się zawodowcem w tym, co robisz, ciągle się uczyć, rozwijać, robić swoją pracę coraz lepiej - w tym jest sens.

----

Zawsze jesteśmy wdzięczni za kontakt i komentarze. Czekamy na wasze listy.

Taras Pozdni, kierownik klubu Kuluar

Było pomocne? Udostępnij:
5