Wyprawy na Islandię 2016 - trekking w górach

"Islandia zrodziła się z dawnej pieśni lodu i ognia"

W pobliżu Bieguna północnego, wśród wód oceanu Atlantyckiego leży mała wyspa. Właśnie tu jest położony bajeczny kraj Islandia. Jego krajobrazy przypominają pozaziemskie widoki wymyślone przed pisarzy fantastyki.

походы по Исландиитуры в Исландиютреккинг в Исландии

Wyprawy na Islandię najpierw przyciągają turystów swoim dziewiczym pięknem i niezwykłością przyrody północnej wyspy. Prawie nie ma na sobie śladów działalności człowieka. W tym kraju nie ma fabryk przemysłowych, a więc nie ma zanieczyszczających odpadów. Woda i powietrze są kryształowo czyste. Wodę można pić prosto z kranu.

Islandia jest zrodzona z dawnej magicznej pieśni lodu i ognia. Tu w nadzwyczajny sposób łączą się śpiące wulkany, owite w zastygłe pola lawowe, majestatyczne lodowce, góry z białymi od śniegu szczytami. Olbrzymie błękitne niebo w zimie jest rozświetlone w surrealistyczne barwy zorzy polarnej, wiosną i latem ozdobione mnóstwem tęcz do częstych deszczach. Jedna z wizytówek tego kraju to liczne gejzery - małe źródła, wyrzucające gorącą wodę i parę na powierzchnię ziemi. Wysokość takich fontann sięga od 1 do 15 metrów. Między innymi, gorące źródło Geysir dało imię dla wszystkich innych gorących fontann na całym świecie. Oprócz gejzerów tu jest wiele wspaniałych wodospadów, które można podziwiać godzinami. To i wiele innego zobaczymy w naszych aktywnych pieszych wyprawach na Islandii.

Islandii nie da się opisać słowami. Zobacz krótki filmik który ja (Taras Pozdni) nagrałem (Тарас Поздний) w wyprawie Kuluaru na Islandii w 2015 roku. Zajmie to zaledwie dwie minuty, ale zobaczysz, co na Ciebie czeka w podróży. Między innymi, jest tam kilka odcinków z Norwegii. Jeśli nie możesz odtworzyć wideo poniżej, zobacz link.

7 przyczyn na to, by pójść na wyprawę Islandią z nami     

  1. Trzy lata doświadczenia w organizacji pieszych wypraw na Islandii. Znamy najbardziej interesujące miejsca, planujemy noclegi i przejścia tak, żeby pokazać na ile można więcej. 
  2. Jedyny standard wypraw wyrobiliśmy jedyny standard wypraw z Kuluarem, powołany zrobić wyprawę maksymalnie bezpieczną, interesującą i niezapomnianą.
  3. 100% zadowolonych klientów z Islandii. To dużo :) Wierzymy, że do tego się przyczyniły nie tylko nadzwyczajne krajobrazy Islandii, ale też wysiłek naszych przewodników. Staramy się, żeby Twój wypoczynek stał się niezapomniany! Oczywiście, mamy nad czym pracować - bierzemy do uwagi wszystkie polecenia klientów i staramy się je wcielać.
  4. Zaplanowana wyprawa na pewno się odbędzie. Nie może nastąpić sytuacji, gdy kupisz bilet, ale wyprawę odwołamy z naszej winy. Ale musisz uzgodnić zakup biletu z nami.
  5. Dobrze ułożone programy. Staramy się ułożyć nasze programy w taki sposób, żeby w jednej podróży zobaczyliście maksimum. Przy czym emocje mają stopniowo wzrastać. W takych wyprawach tak mamy.
  6. Dobrzy przewodnicy. Z grupami pracują doświadczeni przewodnicy, którzy wszystko opowiedzą i pokażą. W dużych grupach pracują przewodnik oraz jego asystent.
  7. Czytaj opinie. Polecamy przeczytać i zobaczyć opinie uczestników, którzy już byli z nami na wyprawie i zechcieli podzielić się swoimi przeżyciami. Możesz zobaczyć je tutaj.

Najbliższe wyprawy na Islandię

Jeśli z jakichś przyczyn tym razem nie możesz pojechać na Islandię, zobacz nasze wyprawy w Norwegii.

Trekking na Islandii - najlepsze trasy

Пеший поход по ИсландииPiesza wyprawa na Islandii - Lądowanie na Marsie

Ta piesza wyprawa na Islandii można śmiało nazwać najlepszą! W 13 dni zobaczymy wszystkie najpiękniejsze i znane miejsca kraju lodu i ognia. Wypróbujesz na sobie surową północną pogodę i dziewiczą czułość słonecznych promieni, które cieszą podróżników swoim łagodnym ciepłem. W tej wyprawie zobaczymy: przodka wszystkich gejzerów (Geysir) i jego działającego towarzysza (Stokur), przepiękne wodospady Skogafoss i Gullfoss, różnokolorowe góry Landmannalaugar, kaniony i góry Thosmork, wulkany i lodowce o nazwach, których nie da się wymówić, miłe maskonury na czarnych plażach Vik na brzegu oceanu Atlantyckiego, Lagunę Lodowcową Jokulsarlon i wiele wiele innego. Białe noce pomogą dłużej podziwiać to całe piękno.

Zobacz cały opis trasy =>>

поход по северной ИсландииWędrówka Islandią północną – Inny świat

To jest nowy fascynujący program na północy Islandii - na pewno zrobi na Tobie wrażenie! Rodzynkiem programu jest mnóstwo dużych i potężnych wodospadów, najsłynniejsze z których to Dettifoss i Godafoss. Może kiedyś Ci się one trafiły w filmach, a teraz masz szansę zobaczyć je na własne oczy! Oprócz wodospadów na nas czekają czarne plaże, morza wulkaniczne i olbrzymie kratery, kolorowe góry i źródła termalne, wymyślne kształty skał i jeziora z tysiącach ptaków. To jest wspaniała trasa, mocno polecamy! Zobacz cały opis trasy =>>

Chcesz na Islandię? Po prostu napisz, o resztę zadbamy

тупики

Dlaczego watro pójść na pieszą wyprawę na Islandii?

Wiele znawców uznaje, że piesze wyprawy są najlepszym sposobem na zbadanie ziem pięknej lodowej ziemi (czyli “Iceland”). Oprócz tego, tylko piechotą można dotrzeć do wielu interesujących miejsc - tu nie dojedziesz islandzkim terenowym autobusem. Zabieramy plecaki, namiot, palniki, dobre ubranie i w drogę - poznawać tajemnice jednego z najpiękniejszych krajów świata.

Co na nas czeka podczas trekkingu na Islandii? Najpierw - nadzwyczajnie rozmaita natura. Wszystko jest tak niezwykłe i piękne, zmienia się na tyle szybko, że nie będziesz nadążać za emocjami. Dziś kąpiemy się w gorących źródłach wśród różnokolorowych gór Landmannalaugar, jutro idziemy przez pola lawowe i śnieżniki. Jeszcze za dzień kolorowe góry zmieniają się na jasno-zielone, porośnięte mchem zbocza. Tak jaskrawego zielonego koloru nie zobaczysz nigdzie! Potem - stoimy na brzegu olbrzymiego jeziora, na tle którego wywyższa się piramidalna góra. Dalej są kaniony i rzeki z mnóstwem przepięknych wodospadów, kąpiel w oceanie Atlantyckim na czarnej plaży Vik. No i oczywiście Laguna Lodowcowa Jokulsarlon, która zasługuje na osobną historię. W jednej wyprawie na Islandii zobaczysz tyle, ile nie zobaczysz w dziesięciu innych. Ale uważaj - po wyprawie na Islandii inne góry będą się Ci wydawać trochę blade i nudne.

салатовые горы Исландиичерные пляжи Вика

Także warto zaznaczyć, że trekking na Islandii jest komfortowy - prawie zawsze nocujemy na campingach, określonych miejscach na namioty. To znaczy, że prawie zawsze będziemy mieli gorący prysznic, toaletę i umywalkę.

Kiedy lepiej jechać na Islandię? Sezonowość trekkingu

Lato na Islandii jest krótkie i na wyprawy można chodzić w ciągu dość małego okresu czasu. Planujemy rozkład wypraw w miarę możliwości z uwzględnieniem okresów najbardziej dopisującej pogody. Teraz krótko opowiemy o cechach charakterystycznych wypraw w każdy z tych miesięcy.

Wyprawy na Islandii latem - w czerwcu

My tak mamy: razem z czerwcem nadchodzi lato. Na Islandii trochę trudniej. W czerwcu jest jeszcze zimna i deszczowa pogoda, w górach jest wiele śniegu. Jeśli zdecydujesz się na podróż do Islandii w czerwcu, wybierz koniec miesiąca. My natomiast nie planujemy wypraw na czerwiec - może być zbyt dużo śniegu, niektórych przełęczy nie da się przejść, istnieje wielkie ryzyko odwołania wyprawy. Tego nie chcemy, myślimy, że Ty też))

лавовые поля ИсландииГейзер - один из обязательных пунктов туров в ИсландиюСкоугафосс - визитная карточка Исландии

Wyprawy na Islandii w lipcu

Lipiec uważa się za najlepszy miesiąc na islandzkie wyprawy, zwłaszcza druga połowa lipca. W ten czas jest najstabilniejsza pogoda i najwyższe temperatury - średnio +13 w dzień, czasem bywa około +20. Dla Islandii to jest bardzo gorąco. Ale w górach jeszcze jest dużo śniegu, w niektórych miejscach nie topi się przez cały rok. W prezencie otrzymamy białe noce. Swoje wyprawy na Islandii zaczynamy właśnie od połowy lipca - w najlepszy okres.

Wyprawy na Islandii w sierpniu

Sierpień też jest wspaniałym miesiącem do trekkingu na Islandii. Śniegu na ścieżce będzie jeszcze mniej, niż w lipcu, pogoda będzie stabilna. Noce będą już ciemniejsze, niż były - kilka godzin ciemności, i ten czas codziennie rośnie. Bliżej końca sierpnia pogoda się psuje i staje się zimno. We wrześniu przestaje działać większość campingów i górskich tras. Właśnie w sierpniu kończymy nasz sezon wypraw na Islandii.

W innych miesiącach nie organizujemy wypraw na Islandię, chociaż planujemy zimowy wyjazd, celem którego będzie zorza polarna.

Masz pytania? Chętnie odpowiemy:)

Ile kosztuje wyprawa na Islandii?

Islandia jest jednym z najdroższych krajów Europy (trochę tańszym niż Norwegia) i ceny mogą zdziwić - chleb za 5 dolarów lub piwo w takiej samej cenie. Chleb i inne produkty bierzemy na siebie, ale piwo pozostanie za Tobą. W każdym razie, podróż na Islandię będzie dość droga. Większość produktów kupujemy w domu, dzięki czemu zaoszczędzimy. Jeszcze jeden sposób oszczędzania - autostop. Autostop jest kwestią indywidualną, zazwyczaj połowa grupy jedzie autokarem, a reszta autostopem

Na przykład, cena programu «Lądowanie na Marsie» wynosi 750 euro, ze sobą należy mieć ok. 150-500 euro zależnie od tego, co chcesz zobaczyć. O tym, co jest wliczone w cenę wyprawy na Islandii oraz o cenie wszystkich dodatkowych wycieczek możesz przeczytać tutaj.  Nie zapomnij także o przelocie - im wcześniej kupisz bilet, tym taniej będzie kosztował. Średnia cena biletów lotniczych wynosi 400-700 euro.

в походе по Исландии

Wiza na Islandię

Islandia leży w strefie Schengen, a więc Polakom wiza do tego kraju nie jest potrzebna.

Podróż na Islandię z Polski

Jeśli szukasz wyjazdu na Islandii z Polski - jesteś w prawidłowym miejscu. Zazwyczaj spotkanie uczestników odbywa się w Reykjaviku, stolicy Islandii. Grupy często są internacjonalne, ale turystyka łączy - po wyprawie uczestnicy często stają się dobrymi kolegami. A więc zapisz się na wyprawę , skontaktujemy z Tobą i odpowiemy na wszelkie pytania.

Napisz - skontaktujemy się z Tobą

О O Islandii można opowiadać dużo i długo, ale żadne słowa nie są w stanie przekazać nawet małej cząsteczki tego piękna, które musisz zobaczyć na własne oczy! Żadnych wątpliwości - jedźmy na Islandię!

Było pomocne? Udostępnij:
5